Co je africké černé mýdlo?

Černé africké mýdlo je přírodní mýdlo pocházející ze zemí západní Afriky (Ghana, Nigerie), kde jsou suroviny pro výrobu snadno dostupné. Afričané mýdlo používají na koupání a mytí vlasů, ale i na odstraňování make-upu. Navzdory barvě uvedené v názvu má ve skutečnosti mýdlo spíše tmavě hnědou barvu s texturou. Vyrábí se ručním zmýdelňováním bambuckého másla, palmojádrového a kokosového oleje, které se získávají ze surovin ve volné přírodě. Má svou specifickou, jemnou vůni a přírodní vzhled. Černé mýdlo je jemné, hodně tučné a hypoalergenní. Dále je africké přírodní mýdlo antimikrobiální, proti akné, blednutí jizev a má léčivé vlastnosti. Mýdlo krásně pění - to je dosaženo použitím popela, který se získává ze skořápek kokosových ořechů. [1]

Přírodní mýdlo na akné a strie

Toto přírodní mýdlo se stalo známé díky tomu, že je prospěšné pro zmírnění problémů s akné, striemi a s problematickou pokožkou. Je také jedinečné v tom, že je vyrobeno zcela z přírodních ingrediencí. Díky svému přírodnímu složení pomůže hydratovat a vyživovat všechny typy pleti a pokožky.

Africké černé mýdlo z bambuckého másla a jeho vzhled

 

Africké černé mýdlo neobsahuje žádné chemikálie, včetně parabenů, síranů, umělých vonných látek a konzervačních látek.

Co obsahuje africké černé mýdlo?

Složky afrického černého mýdla se mohou lišit podle regionu, ale suroviny vypsané výše jsou téměř vždy v mýdle obsažené. 

Všechny tyto složky mají specifické blahodárné vlastnosti, které společně vytvářejí výživné a silné mýdlo, které prospívá pokožce. 

Přírodní kosmetika z bambuckého másla | FARM.INC

Černé mýdlo - účinky

Má přirozené antibakteriální vlastnosti, které omezují růst bakterií. Černé mýdlo pomáhá léčit kožní problémy, jako je akné, suchá pokožka a další vyrážky. Je vynikající alternativou komerčních čistících prostředků. Africké přírodní mýdlo hluboce čistí a odstraňuje bakterie, přesto je ale dostatečně jemné k použití na obličej, ruce i celé tělo. Je 100% přírodní, což z něj činí bezpečnou volbu i na suchou, citlivou pokožku, zralou pleť nebo na pokožku se sklony k ekzému. Je vhodné i pro děti.

Výzkum dermatologické kliniky Montefiore Medical Center a dermatologické kliniky Alberta Einsteina v New Yorku ukazuje, že pravidelné užívání černého mýdla pomáhá ke zmírnění dermatologických stavů, včetně akné (23%), tmavých skvrn (20%), šrámů po holení (13%), ekzému (7%). Nejoblíbenější využití respondentů bylo však pro celkovou péči o pleť a pokožku. Přes 90 % účastníků výzkumu bylo spokojeno s pozitivními účinky na jejich pokožku. [2]

Přírodní mýdlo s bambuckým máslem

Klíčovou složkou afrického černého mýdla je nerafinované bambucké máslo, které je skvělým zvlhčovačem a má mnoho dalších léčivých vlastností. Můžete si přečíst i o širokém využití bambuckého másla: Účinky a využití bambuckého másla. Jak a na co ho používat.

Toto mýdlo obsahuje i kakaové boby a kokosový olej, které pomáhají také zvlhčovat pokožku a zmírňovat podrážděnou nebo svědící pleť. Černé mýdlo nevysušuje kůži.

Africké černé mýdlo s bambuckým máslem

Přírodní mýdlo s vysokým obsahem vitamínů

Díky rovnováze složek v mýdle, jenž jemně čistí pokožku a pomáhají ji hydratovat, zjistíte, že je vaše pokožka čistá, hladká a hydratovaná, aniž by na ní byly mastné zbytky.  

Černé mýdlo je bohaté na vitamíny A a E. Tyto vitamíny jsou oba antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a útokům na jinak zdravé kožní tkáně. To může být užitečné pro lidi, kteří mají zánětlivé stavy, jako je růžovka.

Když budete mýdlo používat pravidelně, je možné hyperpigmentaci (vznik tmavých skvrn) zmírnit a zajistit rovnoměrnější tón pleti.  

Africké černé mýdlo může pomoci uklidnit svědění a podráždění způsobené ekzémy, dermatitidou a kožními alergiemi. Pomáhá odstraňovat vyrážky spojené s ekzémy, psoriázou. A je velikým pomocníkem v boji proti akné.

Africké černé mýdlo - přírodní mýdlo na suchou pokožku i vlasy

  • Doporučujeme po umytí mýdlem nanést na pokožku nerafinované bambucké máslo. To zajistí 100 % hydrataci. 
  • Když bude černé mýdlo začleněno jako součást každodenního rituálu v péči o vaši pleť, budete odměněni zdravou a zářící pokožkou, o které sníte. 
  • TIP: Do povoleného mýdla můžete přidat vaše oblíbené esenciální oleje, které účinky mýdla ještě posilní - a navíc bude krásně vonět.

Náš příběh | FARM.INC

 

Zdroje

[1] Africké černé mýdlo: Fyziochemické, fytochemické vlastnosti a použití (anglicky)

[2] Objevování černého mýdla: Průzkum postojů a postupů uživatelů černého mýdla (anglicky)

Ověřeno našimi zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ