Podporujeme

chceme pomoci
CHCEME POMOCI

Každý rok si vybíráme projekty, které jsou pro nás důležité a snažíme se nalézt cestu, jak jim pomoci - ať už finanční podporou, balíčky či propagací na sociálních sítích. Cítíme, že v současné situaci je důležité pomáhat. Je důležité si být blízko. Je důležité myslet na ty, kteří nemuseli mít takové štěstí jako my.


pomáháme ženám

 PODPORA ŽEN

Věděli jste, že plody Máslovníku afrického mohou dle tradice sbírat a zpracovávat pouze ženy? Všem farmářům a pomocným silám zajišťujeme spravedlivou odměnu či mzdu. Těmto ženám se snažíme pomoci tak, aby unikly chudobě, aby měly svojí práci zajištěnou a nemusely se bát o svůj příjem. Díky tomu jsou schopny vylepšit svůj sociální status, mohou přispívat do domácnosti a poslat své děti do školy. Nakonec z toho tedy prospívá celá rodina. V budoucnu chceme usilovat o ochrannou známku Fair Trade, která tuto naši snahu stvrdí.

pomoc farmářům
PODPORA FARMÁŘŮ

Pěstitelé a farmáři jsou důležitou složkou a srdcem Farminc. Vždyť právě díky nim a jejich tvrdé práci můžeme na český trh dodávat jejich bambucké máslo. A co je pro nás důležité? Respekt k surovinám, transparentnost a kvalita! Na dálku se toto však hlídá velmi těžko, a proto s farmáři komunikuje náš kamarád Mike, který z Ghany pochází. Ale i my se snažíme do Ghany jezdit tak často, jak můžeme!

 cruelty free kosmetika

CRUELTY FREE/ANIMAL FRIENDLY

Zásadně odmítáme jakákoliv testování na zvířatech. Náš produkt je tedy 100% cruelty free. Jelikož celý náš tým miluje zvířata, tak si to ani jinak představit nedokážeme. Naše bambucké máslo naopak můžete použít jako ochranu na tlapky a drápky vašich domácích mazlíčků - je to tedy ANIMAL FRIENDLY produkt.

100% přírodní kosmetika
100% PŘÍRODNÍ

Naše bambucké máslo je 100% přírodní, nerafinované, tedy bez přidaných příměsí a chemických konzervačních látek. 

NAŠE FILOZOFIE

Veškeré produkty vybíráme pečlivě. Vše je v nejvyšší kvalitě, bez chemie a zcela přírodní. Skvělých surovin je na světě, v Africe i u nás v Čechách spoustu. My se ale nejprve zajímáme, odkud přesně produkt pochází, kdo ho vyrábí, jaké splňuje standardy. U všech produktů vyžadujeme splnění těch nejpřísnějších parametrů - a přesně toto je bod, proč nemáme e-shop plný různých surovin. Chceme totiž jen to nejkvalitnější a jen to, čemu sami věříme. Chceme bambucké máslo, jehož výroba probíhá tradičně a chceme, aby z jeho výroby dostali ženy a ostatní pracovníci férovou mzdu. Do budoucna (i když něco ve velmi blízké době) nás čekají další a další produkty - jako například kakaové máslo, arganový olej, černé mýdlo a mnoho dalších. Nic ale nechceme uspěchat, vše se musí udělat správně a tak, abychom na svou práci mohli být vždy hrdí. Další věcí, která je pro nás důležitá je čisté složení. Nechceme, aby naše produkty obsahovaly látky, které zatěžují životní prostředí nebo jsou dokonce škodlivé. Hledáme čistě přírodní, biologicky odbouratelné, bezpečné ingredience a produkty.


PODPOROVANÉ PROJEKTY

Život na Louce

život na louce projekt

Naprostá srdcovka a skupina neskutečně milých lidí. "Žijeme, tvoříme a staráme se o zachráněná zvířatka na naší Louce. Jsme tvořivý, jsme azyl, jsme lidi. Pojďme společně měnit sebe a tím celý svět."

Azylová farma Jarikhanda

Azylová farma Jarikhanda

Je to jeden z prvních azylů pro "hospodářská" zvířata v České republice. Domov u nich našly krávy, kůň, prasata, ovce, slepice a pejsci. "Provozovat takový azyl není žádná legrace a záchrana dalších zvířat už závisí hlavně na dobrovolnících a dárcích. Ceníme si i té sebemenší pomoci, protože nás krůček po krůčku přibližuje ke světu, ve kterém chceme žít."

Jídelna Kuchařek bez domova

kuchařky bez domova jídelna kuchařek bez domova menu  

Další projekt, který má smysl. Tato skupina neskutečně příjemných žen udělala z naší datlové pasty datlové kuličky. Ty prý udělaly radost seniorům, kterým posílají obědy. V rámci benefičního projektu Potěš obědem kuličky posílaly jako dezert zdarma. Potěšily prý i jednu maminku se 3 dětmi, která k nim přišla hledat radu při hledání sociálního ubytování a dostala je zabalené s sebou.

 

 

"Nemají domov, ale rády vaří a o své umění se chtějí podělit s ostatními. Myšlenka kuchařek bez domova se zrodila s uvědoměním, že mnohé ženy v sociální tísni by se chtěly nějak přínosně zapojit do společnosti, ale je to (kvůli hlubokému znevýhodnění) často obtížné. Jako doma proto nabízí ženám bez domova možnost, aby veřejně prezentovaly své umění, a samy tím napomohly změně společenského vnímání bezdomovectví."

Společnost Laguna

společnost laguna záchranná stanice

Společnost Laguna je organizace, která pomáhá papouškům v nouzi. Papouškům zajišťuje odborné veterinární vyšetření a léčbu. Zabývají se jejich stavem po zdravotní i psychické stránce. "Nešťastného papouška nelze léčit, proto je pro nás prioritní, aby byli všichni naši svěřenci žili spokojený život." Doufáme, že naše datlová pasta jim dělá a bude dělat radost.

SPŘÁTELENÉ WEBY

 

 

Anna Potůčková/Kosmetická kuchařka

Anna Potůčková | Kosmetická kuchařka a další recepty a vychytávky na výrobu  domácí kosmetiky

Skvělý web, který se věnuje výrobě domácí kosmetiky. Najdete zde blog, který vám detailně popíše, na co přesně si při výrobě domácí kosmetiky dát pozor. A dokonce si můžete zakoupit kosmetickou kuchařku, která obsahuje osvědčené a vychytané recepty, které vám přinesou krásnou pleť. "Výroba domácí kosmetiky je dobrodružství, jen musíte vědět, jak na to... A o to se s Vámi ráda podělím!"

Aromatics.cz

100% čisté přírodní esenciální (éterické) oleje

 "Jsme advokáty kvality na poli esenciálních olejů, rostlinných olejů, hydrolátů a dalších přírodních produktů, které pečují o naše tělo zevnitř i zvenku". A na jejich blogu najdete spoustu zajímavých článků, které se týkají esenciálních olejů - jak je skladovat, vybírat nebo informaci o tom, jak se vyrábějí.

 

Máma z Afriky

Máma z Afriky – Podcast – Podtail

"Po dobu šesti let jsem žila v západní Africe a dnes jsem maminkou tří míšených chlapečků a manželkou Landryho.

Projekt Máma z Afriky vznikl na základě zjištění, že mnoha míšeným dětěm v České republice chybí napojení na své africké kořeny. Ať už z důvodu chybějícího afrického rodiče či faktu, že žijeme ve většinové bělošské homogenní společnosti.

Ráda bych těmto dětem, kteří sami sebe často v dospělosti hledají a dotváří si svoji identitu, pomohla a byla jim a jejich rodičům oporou." (Kristýna Bodjona)