Podporujeme

pomáháme
CHCEME POMOCI


Srpkovitá anémie je nejčastějším život-ohrožujícím nepřenosným onemocněním dětí. Děkujeme, že s námi pomáháte při její léčbě. Rozhodli jsme se, že z každého prodeje přispějeme 10% na charitu nebo účel, který si zvolíme. V současné chvíli podporujeme ORGANIZACI BMT Ghana, která se zaměřuje na léčbu krevních poruch a transplantaci kostní dřeně. Více o tomto projektu a naší snaze pomoci se dočtete níže.

podpora žen

 PODPORA ŽEN

Věděli jste, že plody Máslovníku afrického mohou dle tradice sbírat a zpracovávat pouze ženy? Všem farmářům a pomocným silám zajišťujeme spravedlivou odměnu či mzdu. Těmto ženám se snažíme pomoci tak, aby unikly chudobě, aby měly svojí práci zajištěnou a nemusely se bát o svůj příjem. Díky tomu jsou schopny vylepšit svůj sociální status, mohou přispívat do domácnosti a poslat své děti do školy. Nakonec z toho tedy prospívá celá rodina. V budoucnu chceme usilovat o ochrannou známku Fair Trade, která tuto naši snahu stvrdí.

podpora farmářů
PODPORA FARMÁŘŮ

Pěstitelé a farmáři jsou důležitou složkou a srdcem Farminc. Vždyť právě díky nim a jejich tvrdé práci můžeme na český trh dodávat jejich bambucké máslo. A co je pro nás důležité? Respekt k surovinám, transparentnost a kvalita! Na dálku se toto však hlídá velmi těžko, a proto s farmáři komunikuje náš kamarád Mike, který z Ghany pochází. Ale i my se snažíme do Ghany jezdit tak často, jak můžeme!

 kosmetika netestovaná na zvířatech

CRUELTY FREE/ANIMAL FRIENDLY

Zásadně odmítáme jakákoliv testování na zvířatech. Náš produkt je tedy 100% cruelty free. Jelikož celý náš tým miluje zvířata, tak si to ani jinak představit nedokážeme. Naše bambucké máslo naopak můžete použít jako ochranu na tlapky a drápky vašich domácích mazlíčků - je to tedy ANIMAL FRIENDLY produkt.

100% přírodní bambucké máslo
100% PŘÍRODNÍ

Naše bambucké máslo je 100% přírodní, nerafinované, tedy bez přidaných příměsí a chemických konzervačních látek. 

NAŠE FILOZOFIE

Veškeré produkty vybíráme pečlivě. Vše je v nejvyšší kvalitě, bez chemie a zcela přírodní. Skvělých surovin je na světě, v Africe i u nás v Čechách spoustu. My se ale nejprve zajímáme, odkud přesně produkt pochází, kdo ho vyrábí, jaké splňuje standardy. U všech produktů vyžadujeme splnění těch nejpřísnějších parametrů - a přesně toto je bod, proč nemáme e-shop plný různých surovin. Chceme totiž jen to nejkvalitnější a jen to, čemu sami věříme. Chceme bambucké máslo, jehož výroba probíhá tradičně a chceme, aby z jeho výroby dostali ženy a ostatní pracovníci férovou mzdu. Do budoucna (i když něco ve velmi blízké době) nás čekají další a další produkty - jako například kakaové máslo, arganový olej, černé mýdlo a mnoho dalších. Nic ale nechceme uspěchat, vše se musí udělat správně a tak, abychom na svou práci mohli být vždy hrdí. Další věcí, která je pro nás důležitá je čisté složení. Nechceme, aby naše produkty obsahovaly látky, které zatěžují životní prostředí nebo jsou dokonce škodlivé. Hledáme čistě přírodní, biologicky odbouratelné, bezpečné ingredience a produkty.


náš tým

 

PODPOROVANÉ PROJEKTY

Život na Louce

život na louce projekt

Naprostá srdcovka a skupina neskutečně milých lidí. "Žijeme, tvoříme a staráme se o zachráněná zvířatka na naší Louce. Jsme tvořivý, jsme azyl, jsme lidi. Pojďme společně měnit sebe a tím celý svět."

Azylová farma Jarikhanda

Azylová farma Jarikhanda

Je to jeden z prvních azylů pro "hospodářská" zvířata v České republice. Domov u nich našly krávy, kůň, prasata, ovce, slepice a pejsci. "Provozovat takový azyl není žádná legrace a záchrana dalších zvířat už závisí hlavně na dobrovolnících a dárcích. Ceníme si i té sebemenší pomoci, protože nás krůček po krůčku přibližuje ke světu, ve kterém chceme žít."

Jídelna Kuchařek bez domova

kuchařky bez domova jídelna kuchařek bez domova menu  

Další projekt, který má smysl. Tato skupina neskutečně příjemných žen udělala z naší datlové pasty datlové kuličky. Ty prý udělaly radost seniorům, kterým posílají obědy. V rámci benefičního projektu Potěš obědem kuličky posílaly jako dezert zdarma. Potěšily prý i jednu maminku se 3 dětmi, která k nim přišla hledat radu při hledání sociálního ubytování a dostala je zabalené s sebou.

 

 

"Nemají domov, ale rády vaří a o své umění se chtějí podělit s ostatními. Myšlenka kuchařek bez domova se zrodila s uvědoměním, že mnohé ženy v sociální tísni by se chtěly nějak přínosně zapojit do společnosti, ale je to (kvůli hlubokému znevýhodnění) často obtížné. Jako doma proto nabízí ženám bez domova možnost, aby veřejně prezentovaly své umění, a samy tím napomohly změně společenského vnímání bezdomovectví."

Společnost Laguna

společnost laguna záchranná stanice

Společnost Laguna je organizace, která pomáhá papouškům v nouzi. Papouškům zajišťuje odborné veterinární vyšetření a léčbu. Zabývají se jejich stavem po zdravotní i psychické stránce. "Nešťastného papouška nelze léčit, proto je pro nás prioritní, aby byli všichni naši svěřenci žili spokojený život." Doufáme, že naše datlová pasta jim dělá a bude dělat radost.

 

CHCEME POMOCI

Z každého prodeje jsme se rozhodli darovat 10% na oddělení v BMT Ghana, které se zabývá transplantací kostní dřeně. Hned poté, co jsme se rozhodli vytvořit náš vlastní produkt – nerafinované bambucké máslo, jsme věděli, že část zisku chceme věnovat na smysluplný projekt. Na naší cestě do Ghany jsme se seznámili s ghanským lékařem Johnem Loganem. V České republice John působí ve Fakultních nemocnicích v Motole a Hradci Králové. V Ghaně pak v Greater Accra Regional Hospital at Ridge. Když nás John seznámil s projektem a nadací BMT, měli jsme o naší podpoře jasno. Srpkovitá anémie je velmi vážné onemocnění a ti, kteří v boji s ní přinášejí rodinám naději, si podle nás zaslouží podporu a obdiv. 

O BMT GHANA

Nadace BMT Ghana (BMTG) je charitativní, dobrovolná, humanitární, nezisková, nepolitická, nestranická a nevládní organizace, která poskytuje kvalitní a komplexní služby prostřednictvím diagnostických testů, poradenství a podpory, včetně léčby transplantací kostní dřeně (BMT) pro jednotlivce a rodiny s rizikem srpkovité anémie, dětské rakoviny a poruchy krve.Nadace BMTG byla založena v roce 2017 a je první a jedinou jednotkou nebo centrem pro transplantaci kostní dřeně v Ghaně pro léčbu srpkovité anémie, aplastické anémie, leukémie, dětské rakoviny a dalších krevních poruch.

charitativní pomoc

SRPKOVITÁ ANÉMIE

Srpkovitá anémie je nejčastějším život-ohrožujícím nepřenosným onemocněním dětí. Tato nemoc je jednou z příčin vysoké dětské úmrtnosti v Africe (odhadem přibližně 50-90% z celkové dětské úmrtnosti). Projevuje se změnou tvaru červených krvinek. Tato změna tvaru je způsobená mutací genu pro hemoglobin. Nejčastějším příznakem je oběhová příhoda. Ta je způsobena tvarem červených krvinek, které blokují vlásečnice, omezují průtok krve a mohou poškodit orgány. Doba této příhody, ale i vážnost se liší případ od případu. S tím je spojené ucpávání cév vedoucích do orgánů a to může dále vést až k místnímu rozpadu kostí, plic a jater. Může nastat rozpad sleziny a selhávání kostní dřeně a oběhu.Transplantace kostní dřeně (BMT) je jedinou zavedenou léčbou, s úspěšností více než 90% v případech s kompatibilním rodinným dárcem. 

podporujeme bambucké máslo

SPŘÁTELENÉ WEBY

 

 

Anna Potůčková/Kosmetická kuchařka

Anna Potůčková | Kosmetická kuchařka a další recepty a vychytávky na výrobu  domácí kosmetiky

Skvělý web, který se věnuje výrobě domácí kosmetiky. Najdete zde blog, který vám detailně popíše, na co přesně si při výrobě domácí kosmetiky dát pozor. A dokonce si můžete zakoupit kosmetickou kuchařku, která obsahuje osvědčené a vychytané recepty, které vám přinesou krásnou pleť. "Výroba domácí kosmetiky je dobrodružství, jen musíte vědět, jak na to... A o to se s Vámi ráda podělím!"

Aromatics.cz

100% čisté přírodní esenciální (éterické) oleje

 "Jsme advokáty kvality na poli esenciálních olejů, rostlinných olejů, hydrolátů a dalších přírodních produktů, které pečují o naše tělo zevnitř i zvenku". A na jejich blogu najdete spoustu zajímavých článků, které se týkají esenciálních olejů - jak je skladovat, vybírat nebo informaci o tom, jak se vyrábějí.

 

Máma z Afriky

Máma z Afriky – Podcast – Podtail

"Po dobu šesti let jsem žila v západní Africe a dnes jsem maminkou tří míšených chlapečků a manželkou Landryho.

Projekt Máma z Afriky vznikl na základě zjištění, že mnoha míšeným dětěm v České republice chybí napojení na své africké kořeny. Ať už z důvodu chybějícího afrického rodiče či faktu, že žijeme ve většinové bělošské homogenní společnosti.

Ráda bych těmto dětem, kteří sami sebe často v dospělosti hledají a dotváří si svoji identitu, pomohla a byla jim a jejich rodičům oporou." (Kristýna Bodjona)