Náš příběh

Tým Farm.inc - Zdraví z Afriky: Anežka Šedová, Kateřina Šedová, Martin Habart.

To jsme my - tým Farm.inc :)

 

Jsme rodinná společnost a jsme na to náležitě hrdí! :)

 

Nelehké ale zábavné začátky

20. listopad 2017– ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI S.E.D.A. Consulting s.r.o.

Náš táta přišel s nápadem založit firmu, která bude rodinná, ve které budeme všichni pracovat a pomáhat si. S podnikáním měl celoživotní zkušenosti, které chtěl předat dál. Cestoval po celém světě, ale nejvíce přilnul k Africe, její kultuře, lidem a hlavně jídlu. Proto navrhnul, že se naše společnost bude věnovat dovozu potravin z Afriky do České republiky. V Africe měl spoustu kamarádů a známých, a tak nám nic nestálo v cestě. Moje sestra Kateřina začíná pomáhat s drobnějšími úkoly, papírováním a hlavně komunikací s úřady (což někdy není jednoduché). Ve všední dny vstává brzy ráno, aby z Prahy dojela do Ústí nad Labem do práce. Když pozdě odpoledne přijíždí domů, vrhá se na papírování a další nutné věci.  O několik měsíců později se k ní přidává její přítel Martin, který začíná vypomáhat s obchodem, marketingem a dalšími aktivitami. Dal nám například tipy, jak pro vás připravit web a sociální sítě. Kromě našeho obchůdku se Martin věnuje pořádání hokejových kempů pro malé hokejisty a hokejistky a svojí práci na televizi Prima. Rozhodně se nenudí, takže se nezřídka stávalo (a stává), že ještě po večerech vymýšlíme, jak vám pobyt na našem eshopu ještě více zpříjemnit.

 náš tým

ZÁŘÍ 2019
V tuto dobu jsem měla přibližně měsíc před porodem, s přítelem Matějem jsem se přestěhovala z Prahy zpět do Děčína a opustila svojí práci projektového manažera. Bylo pro mě nepředstavitelné být doma a nepracovat, a tak jsem se rozhodla starat o prcka a ve volných chvílích vypomáhat v naší firmě. 

Vznik značky Farm.inc

LISTOPAD 2019 
Je pozdní odpoledne a my se snažíme přijít na vhodnou značku pro naší společnost. Po hodině brainstormingu jsme se shodli na FARM.INC. Název, který zdůrazňuje náš cíl: produkt jde přímo od farmářů. Od farmářů, se kterými se setkáme, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. 

logo farm.inc(staré logo)

BIO certifikace

3.ÚNORA 2020 
Úspěšně jsme se certifikovali jako společnost, která může dovážet BIO potraviny! Můžete nás najít v rejstříku Biokont CZ.

Pracovní cesta do Ghany

8.BŘEZNA 2020 
Matěj a táta podnikají pracovní cestu do Ghany, kde chtějí dohlédnout na realizaci dalších projektů: úpravny vod, sušení ovoce. A přesně v této chvíli jsme nalezli náš hlavní projekt - bambucké máslo. Chlapi tedy navštěvují komunity, které se výrobou másla zabývají. Učíme se celý proces, vše studujeme a radíme se s odborníky.

Co je bambucké máslo?


bambucké máslo z Afriky

DUBEN 2020BAMBUCKÉ MÁSLO, ZDRAVÍ Z AFRIKY
Do Čech nám přišly vzorky, vybíráme vhodný obal, připravujeme web a nevíme co dělat dřív.

ŘÍJEN 2020 - SPOLUPRÁCE S ALMARA SOAP

Z celého projektu jsme nadšení. Na bambucké máslo máme skvělé ohlasy (aby taky ne, když to je prostě zázrak skvělý na všechno).

Jednoho krásného dne dostaneme od Almary Soap poptávku na naše bambucké máslo. Začínáme s nimi spolupracovat a do konce roku 2020 jim pošleme 180 kg čistého nerafinovaného bambuckého másla nejvyšší kvality. Ti z nich vyrábí ta nejlepší mýdla a přírodní kosmetiku.

Nový eshop Zdraví z Afriky

LEDEN 2021 

S čím dál tím větší poptávkou si uvědomujeme, že je potřeba znovu předělat náš starý web na klasický e-shop, který pro vás bude komfortnější. Znovu tedy trávíme celé dny vytvářením nového webu a zároveň přidáváme nové produkty - výrobky ALMARA SOAP, které jsou vyrobeny z našeho bambuckého másla.

DUBEN 2022

Rozšiřujeme sortiment. Začínáme dovážet BIO bambucké máslo, rafinované bambucké máslo, žluté bambucké máslo, bambucké mýdlo a slavné černé mýdlo. Přidáváme několik druhů šlehaných bambuckých másel: BIO a RAW šlehané máslo, šlehané bambucké máslo s citronovou trávou a levandulí a šlehané bambucké máslo s kakaovým máslem a vanilkou.

Bambucké máslo od nás odebírá daleko více výrobců a používají jej do svých produktů - mýdel, šlehaných másel, scrubů, balzámů na rty, atd.

2023

Náš sortiment neustále rozšiřujeme. Na našich stránkách nabízíme pouze výrobce, kteří používají naše suroviny. Je to taková vzájemná spolupráce

jak začít podnikat

Naše hodnoty a přesvědčení

Děkujeme, že nám pomáháte podporovat projekty v Africe, které přináší místním ženám práci. Ať už přímo nákupem našich produktů z bambuckého másla nebo sdílením na sociálních sítích. Každá podpora se počítá a jsme za ní moc vděční! Jelikož pracujeme přímo s ghanskými komunitami a vesnicemi, pomáháte konkrétním lidem zlepšit životní úroveň. Ženy, které sbírají a zpracovávají ořechy máslovníku, můžou díky spravedlivé odměně zajistit lepší budoucnost svým dětem.

Díky těmto hodnotám jsme získali certifikát udržitelný e-shop, který uděluje společnost Heureka, Visa, Komerční banka a Asociace společenské odpovědnosti.

 

Abychom tento certifikát získali, museli jsme splnit tyto body:

  • Odpovědný přístup k životnímu prostředí - od balení produktů do recyklovaných či obnovitelných materiálů přes klimaticky neutrální dopravu až po úsporu energií a vody.
  • Péče o zaměstnance - poskytnutí vyšší než minimální důstojné mzdy, dohlížení na genderově rovnocenné ohodnocení či začleňování znevýhodněných skupin do pracovního procesu.
  • Přehled o dodavatelích - základní znalost celého dodavatelského řetězce, nastavení férové ceny bez zneužívání monopolního postavení, budování dlouhodobých vztahů.
  • Odpovědný přístup k zákazníkům - poskytování transparentních informací a nastavení interních procesů pro ochranu osobních údajů.
  • Transparentní řízení společnosti - rozvoj veřejně prospěšných cílů, nastavení etického kodexu, antikorupčních opatření, transparentní přístup k informacím.
  • Podpora komunity - spolupráce s iniciativou v oblasti udržitelnosti a dobrovolná činnost přispívající k řešení environmentálních nebo sociálních problémů.

Děkujeme také, že jste strávili chvilku svého času přečtením naší (ještě stále začínající) cesty. :) Pokud byste se nás chtěli na cokoli zeptat, tady najdete kontakt. Případně můžete sledovat novinky na našem Facebooku a Instagramu Zdraví z Afriky. Těšíme se tam na vás!