Z Afriky dodáváme kvalitní bambucké máslo a zde prodáváme vlastní produkty a produkty českých výrobců, kteří naše bambucké máslo používají. Vítejte! :)

Náš příběh

Tým Farm.inc - Zdraví z Afriky: Anežka Šedová, Kateřina Šedová, Martin Habart.

To jsme my - tým Farm.inc :)

Jak to vše začalo?

náš příběh

Jsme rodinná společnost a jsme na to náležitě hrdí! :)

 

Nelehké ale zábavné začátky

20. listopad 2017– ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI S.E.D.A. Consulting s.r.o.

Náš táta přišel s nápadem založit firmu, která bude rodinná, ve které budeme všichni pracovat a pomáhat si. S podnikáním měl celoživotní zkušenosti, které chtěl předat dál. Cestoval po celém světě, ale nejvíce přilnul k Africe, její kultuře, lidem a hlavně jídlu. Proto navrhnul, že se na še společnost bude věnovat dovozu potravin z Afriky do České republiky. V Africe měl spoustu kamarádů a známých, a tak nám nic nestálo v cestě.

2.ledna 2018 – PRVNÍ SUROVINA – SUŠENÉ BATÁTY

Naše mamka (nejšikovnější zakladatelka zverimexu Šťastná kočka v Ústí nad Labem) si po práci stěžuje, že jí dodavatel nedovezl pamlsky pro psy. Nemá prý suroviny potřebné pro výrobu. Táta hned druhý den kontaktuje jejího dodavatele a zjišťuje, že mu chybí sušené batáty. Hned na to kontaktuje svého kamaráda Mika a začíná se realizovat první dovoz batát z Ghany do České republiky. Cílem je propojit ghanské farmáře přímo s koncovým výrobcem v Čechách.

ÚNOR 2018

Moje sestra Kateřina začíná pomáhat s drobnějšími úkoly, papírováním a hlavně komunikací s úřady (což někdy není jednoduché). Ve všední dny vstává brzy ráno, aby z Prahy dojela do Ústí nad Labem do našeho zverimexu. Když pozdě odpoledne přijíždí domů, vrhá se na papírování a další nutné věci. 

KVĚTEN 2018

O několik měsíců později se k ní přidává její přítel Martin, který začíná vypomáhat s obchodem, marketingem a dalšími aktivitami. Dal nám například tipy, jak pro vás připravit web a sociální sítě. Kromě našeho obchůdku se Martin věnuje pořádání hokejových kempů pro malé hokejisty a hokejistky a svojí práci na televizi Prima. Rozhodně se nenudí, takže se nezřídka stávalo (a stává), že ještě po večerech vymýšlíme, jak vám pobyt na našem eshopu ještě více zpříjemnit.

 náš tým

Cesta na Kypr a do Turecka - Datle, fíky, meruňky

20. LEDNA – 21. BŘEZNA 2019 


V prosinci dostáváme poptávku na datlovou pastu, na kterou hledá spolehlivého dodavatele jeden z největších výrobců RAW tyčinek v ČR. Kačka s Martinem jsou již o měsíc později na cestě do Turecka, kde mají schůzku s výrobcem BIO i konvenční datlové pasty. Ihned s ním navážeme vztah, protože se ukazuje, že přesně to jsme hledali – rodinnou společnost, co klade důraz na kvalitu a transparentnost. Kačka s Martinem jsou poté víc než měsíc a půl na Kypru, kde hledají další dodavatele. A že jim to všichni ostatní pěkně závidíme. :)

 

děčínská společnost

 

ZÁŘÍ 2019
V tuto dobu jsem měla přibližně měsíc před porodem, s přítelem Matějem jsem se přestěhovala z Prahy zpět do Děčína a opustila svojí práci projektového manažera. Bylo pro mě nepředstavitelné být doma a nepracovat, a tak jsem se rozhodla starat o prcka a ve volných chvílích vypomáhat v naší firmě. 

Vznik značky Farm.inc

LISTOPAD 2019 
Je pozdní odpoledne a my se snažíme přijít na vhodnou značku pro naší společnost. Po hodině brainstormingu jsme se shodli na FARM.INC. Název, který zdůrazňuje náš cíl: produkt jde přímo od farmářů. Od farmářů, se kterými se setkáme, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. 

logo farm.inc

BIO certifikace

3.ÚNORA 2020 
Úspěšně jsme se certifikovali jako společnost, která může dovážet BIO potraviny! (certifikát ke stažení zde). Můžete nás najít v rejstříku Biokont CZ.

Pracovní cesta do Ghany

8.BŘEZNA 2020 
Matěj a táta podnikají pracovní cestu do Ghany, kde chtějí dohlédnout na realizaci dalších projektů: úpravny vod, vytvoření systému pro sušení ovoce (papája, mango, ananas, banány,..) a zpracovávání kešu ořechů. Naším hlavním projektem se stává BAMBUCKÉ MÁSLO. Chlapi tedy navštěvují komunity, které se výrobou másla zabývají. Učíme se celý proces, vše studujeme a radíme se s odborníky.

Co je bambucké máslo?


bambucké máslo z Afriky

DUBEN 2020BAMBUCKÉ MÁSLO, ZDRAVÍ Z AFRIKY
Do Čech nám přišly vzorky, vybíráme vhodný obal, připravujeme web a nevíme co dělat dřív.

ŘÍJEN 2020 - SPOLUPRÁCE S ALMARA SOAP

Z celého projektu jsme nadšení. Na bambucké máslo máme skvělé ohlasy (aby taky ne, když to je prostě zázrak skvělý na všechno).

Jednoho krásného dne dostaneme od Almary Soap poptávku na naše bambucké máslo. Začínáme s nimi spolupracovat a do konce roku 2020 jim pošleme 180 kg čistého nerafinovaného bambuckého másla nejvyšší kvality. Ti z nich vyrábí ta nejlepší mýdla a přírodní kosmetiku.

Nový eshop Zdraví z Afriky

LEDEN 2021 

S čím dál tím větší poptávkou si uvědomujeme, že je potřeba znovu předělat náš starý web na klasický e-shop, který pro vás bude komfortnější. Znovu tedy trávíme celé dny vytvářením nového webu a zároveň přidáváme nové produkty - výrobky ALMARA SOAP, které jsou vyrobeny z našeho bambuckého másla.

DUBEN 2022

Rozšiřujeme sortiment. Začínáme dovážet BIO bambucké máslo, rafinované bambucké máslo, žluté bambucké máslo, bambucké mýdlo a slavné černé mýdlo. Přidáváme několik druhů šlehaných bambuckých másel: BIO a RAW šlehané máslo, šlehané bambucké máslo s citronovou trávou a levandulí a šlehané bambucké máslo s kakaovým máslem a vanilkou.

Bambucké máslo od nás odebírá daleko více výrobců a používají jej do svých produktů - mýdel, šlehaných másel, scrubů, balzámů na rty, atd.

Jaká česká a slovenská kosmetika obsahuje bambucké máslo přímo od nás?

 

almara soap přírodní kosmetika

Medarek - medový dárek

NATURINKA - TRADIČNÍ MÝDLÁRNA

Alma l Česká-biokosmetika.cz

MUSK – Handmade prírodná kozmetika

 

 

jak začít podnikat

Naše hodnoty a přesvědčení

Děkujeme, že nám pomáháte podporovat projekty v Africe, které přináší místním ženám práci. Ať už přímo nákupem našich produktů z bambuckého másla nebo sdílením na sociálních sítích. Každá podpora se počítá a jsme za ní moc vděční! Jelikož pracujeme přímo s ghanskými komunitami a vesnicemi, pomáháte konkrétním lidem zlepšit životní úroveň. Ženy, které sbírají a zpracovávají ořechy máslovníku, můžou díky spravedlivé odměně zajistit lepší budoucnost svým dětem.

Děkujeme také, že jste strávili chvilku svého času přečtením naší (ještě stále začínající) cesty. :) Pokud byste se nás chtěli na cokoli zeptat, tady najdete kontakt. Případně můžete sledovat novinky na našem Facebooku a Instagramu Zdraví z Afriky. Těšíme se tam na vás!

Ověřeno našimi zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení