Péče o psí tlapky v zimě

Chystáte se s pejskem na zimní procházku? Váš domácí mazlíček jistě procházku ocení, ale sníh a mráz je pro psy a samozřejmě i kočky velký nápor. Kůže na tlapkách trpí kvůli soli, kamínkům, ledu a rozbředlému sněhu na chodníku. My si nazujeme teplé boty, které nás chrání, ale pejsek žádnou ochranu nemá. Péče o psí tlapky v zimě je tedy nesmírně důležitá.

Jak pečovat o tlapky v zimě

Péče o psí tlapky v zimních měsících s pomocí bambuckého másla

Impregnujte.

Tlapky bychom měli před každou procházkou mazat speciálním balzámem. Ten tlapky ochrání před posypovou solí, dráždivými látkami uvolňujících se z chodníků a silnic, nadměrnou vlhkostí, prachem, blátem a jinými cizorodými látkami. Tyto balzámy můžete sehnat na internetu nebo v lépe zásobených zverimexech. Přírodní alternativy těchto balzámů obsahují například bambucké máslo, mandlový olej, kokosový olej, jojobový olej, extrakty z bylin, atd. Pokud nemáte příležitost tento balzám koupit, určitě postačí bambucké máslo, kterým před každou procházkou (i po) namažte tlapky.

Pravidelně promazávejte.

Je rozhodně užitečné tlapky pravidelně mazat a předcházet tak zbytečnému vysušování. Skvělé je právě bambucké máslo.

Pořiďte pejskovi boty nebo ponožky.

Je to ideální ochrana před všemi vlivy, ale chápu, že ne každý pejsek si je nechá líbit.

Omývejte a důkladně vysušujte tlapky.

Po každé procházce pejskovi omyjte tlapky teplou vodou a důkladně je vysušte. Packy můžete znovu namazat.

Zastřihávejte chloupky v meziprstí.

Tento krok se týká především dlouhosrstých plemen. Pokud chloupky zastřihnete, snadněji se udržují a nebude se v nich tolik držet nečistoty, sůl a vlhkost.

Pravidelně kontrolujte tlapky.

Každý týden (nejlépe po každé procházce) zkontrolujte, zda pejskovi v tlapce neuvízl kamínek nebo zda se nepořezal.

A jak například ošetřit popraskané polštářky? Tlapky omyjte teplou vodou, důkladně ručníkem vysušte a promažte něčím opravdu mastným, jako je například sádlo, lékařská vazelína nebo bambucké máslo. Následující týdny věnujte tlapkám zvýšenou pozornost, každý den je promazávejte a pokud pejsek nějak zásadně neprotestuje, můžete mu na tlapky nasadit ochranné ponožky.

Pokud máte velké zásoby bambuckého másla, nebojte se před procházkou namazat i čumáček. My si také v mrazu obličej mažeme a pejskovi to udělá jen dobře. :) Péče o psí tlapky je tedy opravdu důležitá. Nic byste neměli podcenit (hlavně občasnou kontrolu tlapek), jinak by vás mohla čekat nepříjemná a zcela jistě nákladná návštěva veterináře.

Zajímá vás více o bambuckém másle? Přečtěte si: Účinky a využití bambuckého másla. Jak a na co ho využívat.

Nerafinované bambucké máslo FARM.INC v 260 ml balení

Ověřeno našimi zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ