Pomozme zoologickým zahradám

 Dnešní covidová (a i pocovidová) situace je a bude velmi náročná pro všechny. Zasáhla skoro všechny sektory, skupiny i jednotlivce.

V minulých týdnech se na přední strany novin a magazínů dostal tento výrok ředitele ZOO Dvůr Králové Přemysla Rabase: „Některá (zvířata) by bylo nutné přesunout do jiných zoo po celém světě, jiná by nezbylo než utratit. Jde sice o naprosto krajní řešení, k němuž ale současná situace pomalu spěje.“

Pocítila jsem náhlé zděšení a smutek. Smutek nad zvířaty, která si už ve svém prostředí zvykla a nyní mají nejasnou budoucnost.

O několik dní později se naštěstí objevila tato informace: „Zásadní propad příjmů zoologických zahrad, který mohl skončit přesunem zvířat do zahraničí, případně i jejich utracením, by měl vykrýt mimořádný příspěvek na krmivo. Osmadvacet licencovaných zoologických zahrad si na krmení pro zvířata rozdělí až 80 milionů korun.“ 

Přesto to nestačí a podpora od nás je v této době ještě důležitější než kdy dříve. Zoologické zahrady hromadně nabízejí adopce, objevují se akce typu: „Pozvi zvíře na oběd“ a dokonce žádají o materiální pomoc (nářadí, hygienické pomůcky, materiál a zejména krmení – ovoce, zelenina, ovesné vločky, granule,..).

Začala jsem přemýšlet, jak můžeme pomoci i my. Kromě bambuckého másla a přírodní kosmetiky máme v současné situaci i sušené ovoce, konkrétně datlovou pastu, kterou nabízíme jak maloobchodně, tak velkoobchodně (na výrobu RAW tyčinek, pečení, vaření,..). Zkontaktovala jsem tedy Děčínskou a Ústeckou zoologickou zahradu, zda by o BIO datlovou pastu (100% datle) měli zájem a zda by ji využili. Datle se dají využít do jídelníčku opic, starších a nemocných koní a exotických papoušků. Obě zoologické zahrady projevili o 15kg balení zájem. V následujících dnech jim dovezeme balík, který bude zahrnovat balík datlové pasty, zeleninu (saláty, okurky, brambory) a ovoce.

Nechtěli byste se na pomoci také podílet? Ráda bych datlovou pastu poslala do více zoologických zahrad po České republice, a proto jsem na e-shopu vytvořila novou položku POMOZME ZOOLOGICKÝM ZAHRADÁM v ceně 250 Kč (která uhradí dopravu, balné a část nutných nákladů s manipulací), 15 kg balení BIO datlové pasty do vybrané zoologické zahrady, a to vaším jménem.

Za celý tým Zdraví z Afriky bychom rádi darovali 300 kg (tedy 20 krabic) v hodnotě 19 800 Kč. Seznam zoologických zahrad, kterým jsme pomohli bychom zveřejnili na webových stránkách.

pomoc zoologickým zahradám

 

Ověřeno našimi zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ Udržitelný e-shop

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení