Co pomáhá na popáleniny?

Ať už jste vášnivým kuchařem, pracujete v pekárně nebo rádi trávíte čas na slunci, realitou je, že občas dochází k popáleninám. V závislosti na závažnosti popálení může být bolest nesnesitelná! Ať už je vaše popálenina od rychlého dotyku z rozpálené trouby anebo jste popáleni na větší části těla díky slunci, je důležité, abyste zasáhli co nejdříve a pomohli svou kůži vyléčit nebo alespoň zmírnit bolest. Co tedy na popáleniny pomáhá?

Popáleniny dělíme do 4 stupňů.

U popálenin 1. a 2. stupně jde většinou o poškození pokožky a škáry (vazivová vrstva kůže), která je zarudlá, oteklá nebo se na ni tvoří puchýřky. Většinou lze popálení vyřešit svépomocí, bez odborného ošetření (samozřejmě, že v případě jakýchkoliv obtíží lékaře navštivte.)

Pomáhá bambucké máslo na popáleniny? Bambucké máslo na popálení

Co použít na popáleniny?

  • Nejdříve odstraňte zdroj tepla, pokud jste s ním stále v kontaktu. 
  • Dalším důležitým úkonem je ochlazení čistou studenou vodou.
  • Pokud chcete vyzkoušet přírodní produkt, mohu z  vlastní zkušenosti doporučit popálené místo namazat nerafinovaným bambuckým máslem (neboli „shea butter“ a „karité“), který je dokonalou přírodní léčivou lázní na spálenou pokožku. Ne nadarmo se mu říká „Africké zlato“.

U 3. a 4. stupně popálení vždy vyhledejte odbornou pomoc.

A proč zrovna bambucké máslo?

Rychle se vstřebává a zklidňuje. Má antibakteriální vlastnosti. Napomáhá k hojení kůže a hlavně pomáhá od bolesti a nepříjemných pocitů. 

Pro spálenou pokožku je nezbytné, aby byla opatřena složkami, které pomáhají zmírňovat zánět, snižují horkost v oblasti popáleniny a neutralizují volné radikály, které se vyskytují v důsledku popálení. „Karité“ plné esenciálních mastných kyselin, vitamínů a antioxidantů, pokožku zklidní a napomáhá jejímu hojení.

Esenciální mastné kyseliny přítomné v „shea butter“ přispívají k obnově buněčné integrity a hladké textury, které mohou být ztaceny, když dojde k popálení. 

Co dělat s popáleninou?

Jakmile se popálíte, udržujte ránu vlhkou pomocí bambuckého másla. 

Vyzkoušejte bambucké máslo Farm.inc a uvidíte sami! 

Ověřeno našimi zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ