Čím mazat strie? O této přírodní alternativě jste možná neslyšeli

Také jste se snažili si zakrývat místa, kde se strie vyskytují? Stejně jako u mnoha z vás, tak i u mě strie negativně ovlivnily mé sebevědomí. V pubertě mi (asi jako mnoha dalším) velmi kolísala váha a výsledkem jsou strie téměř po celém těle: na stehnech, bocích, nohách, prsou. Čím ale strie mazat a jak proti nim bojovat? Samozřejmě existují drahé krémy či operace, ale co takhle bambucké máslo (neboli „shea butter“ a „karité“)?

Co to vlastně strie jsou? Jak vypadají a kde se nejčastěji tvoří?

Strie jsou drobné pajizévky na kůži. Tvoří se ve střední vrstvě kůže (tzv. dermis) vlivem náhlého natažení pokožky – nejčastěji v důsledku rychlého příbytku na váze.  Jsou to drobné linie na pokožce podobné jizvičkám, které  jsou zpočátku tmavě červené až fialové barvy. Časem mění odstín, který je o něco světlejší, než je tón pokožky. Čím je organismus starší, tím více se strie tvoří.  Oblasti které jsou nejvíce postiženy tvorbou strií jsou boky, břicho, hýždě, stehna a prsa. Strie nepředstavují žádné zdravotní riziko, jsou pouze estetickým problémem pro mnoha žen.

Jak striím předcházet? 

Velkou roli hraje především prevence. 

  • Zdravý životní styl
  • Dostatečný pitný režim
  • Pravidelný pohyb
  • Masáže 
  • Velmi důležité je také pokožku dostatečně hydratovat, podporovat její přirozenou funkci a dopřát jí potřebnou výživu. Díky tomu významně posílíte produkci elastinu i kolagenu a zabráníte výskytu strií. A právě pravidelné používání bambuckého másla je to pravé! 

Nejčastěji strie vznikají u žen během těhotenství, kdy se kůže nestačí dostatečně přizpůsobit rychle rostoucímu bříšku či náhlému zvětšení poprsí. Také se mohou objevit i v době dospívání, kdy může dojít k intenzivnímu a rychlému růstu. Dále se pak se striemi mohou setkat lidé, kteří trpí obezitou, kdy během příbytků na váze došlo k trvalému poškození kůže či naopak u lidí, kteří nadváhu měli a v krátkém čase značně zhubli.  

Můžete si také přečíst náš článek Jak předcházet striím? Péče o pokožku v těhotenství.

Co jsou strie, jak vypadají a jak jim předcházet?

Jak proti nim bojovat, čím strie mazat a jak bambucké máslo vlastně funguje?

Zajisté existují různé lékařské postupy, které strie mohou odstranit (např. laserová chirurgie). 

Ale ne každý chce tyto zákroky podstoupit. A pro ty, kteří hledají přírodní cestu, jak se striemi bojovat, je tu bambucké máslo

Samozřejmě pomocí „karité“ není možné strie úplně odstranit. Rozhodně ale můžete snížit jejich viditelnost a můžete zabránit jejich rozvoji. Bambucké máslo je totiž bohaté na vitamín A, který pomáhá zvyšovat pružnost pokožky. 

Pokud např. budete během těhotenství pravidelně aplikovat bambucké máslo na bříško, omezíte tím tvorbu strií. Vitamín A pomáhá pokožce, aby se stala pružnější a lépe se přizpůsobila zvýšení hmotnosti a napínání, ke kterému dochází právě v době těhotenství. 

Pokud již strie máte, aplikujte bambucké máslo 2 – 3x denně na místa, kde se objevují. Pravidelným používáním výrazně snížíte jejich viditelnost. Je velmi důležité používat kvalitní  a nerafinované bambucké máslo. Díky protizánětlivým vlastnostem může máslo pomoci minimalizovat zarudnutí spojené s nově vytvořenými striemi.

Máte problém se striemi a chcete zkusit přírodní variantu? Pojďte vyzkoušet naše bambucké máslo Farm.inc!  

Přírodní varianta na pomoc se striemi v podobě bambuckého másla FARM.INC 260 ml.

Ověřeno našimi zákazníky

Najdete nás i na MALL.CZ Udržitelný e-shop

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení