Nejčastější otázky – 1. část – pokožka

Moc dobře chápeme, že všemožných kosmetických přípravků je na českém i zahraničním trhu neskutečně moc. Je velmi těžké se zorientovat a je velmi obtížné si vybrat. Navíc se na vás ze všech stran valí velké množství informací. Abychom vám přiblížili naše bambucké máslo, tak jsme se rozhodli zodpovědět nejčastější otázky týkající se této přírodní kosmetiky.

1. Vsákne se bambucké máslo do pokožky? A jak bambucké máslo aplikovat?

Ano! Vsákne. Strukturou je bambucké máslo trochu jiné než klasický krém. Nejlepší způsob, jak ho na pleť nebo pokožku aplikovat je ten, že si malé množství „karité“ nejprve rozetřete v dlaních, aby se krásně rozehřálo a poté již aplikujete na vybranou část těla. Po 3-5 minutách se bambucké máslo krásně vsákne do pokožky a nezanechá po sobě žádnou mastnotu. Jeho účinky trvají až 8 hodin.

2. Může bambucké máslo pokožku vysušit?

Naopak. „Africké zlato“ perfektně nahradí jakýkoliv hydratační krém. Dá se použít místo denního i nočního krému, místo balzámu na rty i místo poopalovací péče a dokonce i na paty a suché lokty.

Bambucké máslo vaší pokožce dodá živiny, které potřebuje. Obsahuje totiž vitamín A, vitamín E, kyselinu skořicovou a mastné kyseliny. Tyto látky působí protizánětlivě, tvoří UV ochranu, hydratují a pečují o pokožku.

3. Pomůže bambucké máslo s akné?

I když se „karité“ může zdát mastnější, tak neucpává póry, má antimikrobiální účinky a zároveň může pomoct s nepříjemnými jizvami způsobenými akné. Při boji s akné doporučujeme čisté RAW bambucké máslo, do kterého se nepřidávají žádné chemické látky a nebarví se. A jak bambucké máslo aplikovat a jak často? O tom jsme se rozepsali v článku: Lze bambucké máslo používat na akné.

4. Může se bambucké máslo používat i na mastnější typ pleti?

Víme, co si myslíte. Jak můžu používat bambucké máslo na pokožku, která je již mastná? Možná vás překvapí, že „karité“ se na tento typ pokožky hodí perfektně! Pravdou totiž je, že některé oleje mastné pokožce vlastně prospívají. Lidé s mastnou pokožkou mají často mastnotu hluboko v pórech kůže. Oleje, jako je bambucké máslo, jsou schopné tuto mastnotu rozpustit a tím ji odstranit. A navíc dokáže vyvážit tvoření mazu. Vyzkoušejte to! Když ho aplikujete na pokožku, do několika minut se krásně vsákne a nezanechá pokožku mastnou.

5. Pomáhá bambucké máslo na vrásky?

Všichni postupem času stárneme a kůže je tenčí a méně elastická – to vede k vytváření vrásek. I výrazy tváře přispívají k tvorbě vrásek – vždy když používáme nějaký obličejový sval, pod kůží se vytvoří jakási rýha. U mladého člověka to není problém – pokožka se okamžitě vrátí do původního stavu. U staršího člověka pokožka ztrácí část své pružnosti a tím pádem se zcela do původního stavu vrátit nemusí.

Vrásky mohou být také způsobeny:

  • Dehydratace
  • Kouření
  • Poškození sluncem
  • Znečištění prostředí

Hledáte řešení? Zkuste bambucké máslo. Není žádným tajemstvím, že suchá pokožka stárne rychleji než ta mastná, takže je důležité hydratovat, hydratovat a hydratovat :)) Bambucké máslo poskytuje i ochranu před slunečním zářením.

6. Proč je bambucké máslo dobré na ekzém?

Ekzém je jedním z nejčastějším kožním onemocněním, které způsobuje suchou a svědivou pokožku. Mezi další příznaky patří: zčervenání, mokván, vyrážku a trhlinky v kůži. Tato vyrážka může být způsobena mnoha faktory – i oblečením, které se dotýká kůže. Škrábání svědivé pokožky ale nepomůže. Naopak. Místo úlevy může přijít infekce.

Ekzém dehydratuje pokožku, a proto nejlepším způsobem, jak od tohoto onemocnění ulevit je častá hydratace. Díky vysokému obsahu mastných kyselin je bambucké máslo skvělým způsobem, jak pokožku hydratovat. „Karité“ je zároveň protizánětlivé – obsahuje vitamín A,E, a F – a podporuje hojení.

7. Jak často bambucké máslo používat?

„Africké zlato“ můžete na pokožku aplikovat každý den. My v našem týmu už to tak děláme dlouhodobě a bambucké máslo má místo v naší každodenní rutině. Například já ho používám po každém holení na zklidnění pokožky, místo balzámu na rty a na suché ruce. Další člen týmu Kačka ho má u postele a každý večer si s ním maže nohy a ruce.

Doufáme, že vám tyto nejčastější otázky pomohly a že jsme téma bambucké máslo a pokožka zcela vyčerpali. 

Zaujalo vás bambucké máslo? Chcete ho vyzkoušet?

Nákupem našeho bambuckého másla podpoříte nemocnici BMT Ghana, která se věnuje transplantací kostní dřeně.)