Co je to africké černé mýdlo?

Černé africké mýdlo je přírodní mýdlo pocházející ze zemí západní Afriky (Ghana, Nigerie). Navzdory barvě uvedené v názvu má ve skutečnosti mýdlo spíše tmavě hnědou barvu s texturou. 

Podívejte se, jak mýdlo vypadá:

Africké černé mýdlo z bambuckého másla a jeho vzhled

 

Africké černé mýdlo neobsahuje žádné chemikálie, včetně parabenů, síranů, umělých vonných látek a konzervačních látek.

Složky obsažené v mýdle:

Složky Afrického černého mýdla se mohou lišit podle regionu, ale suroviny vypsané výše jsou téměř vždy v mýdle obsažené. 

Všechny tyto složky mají specifické blahodárné vlastnosti, které společně vytvářejí výživné a silné mýdlo, které prospívá pokožce. Je vyráběno ručně z rostlinných surovin, které v Africe rostou.

Africké černé mýdlo a jeho benefity!

Toto mýdlo se stalo známé díky tomu, že je prospěšné pro zmírnění problémů s akné, striemi a s problematickou pokožkou. Je také jedinečné v tom, že je vyrobeno zcela z přírodních ingrediencí. 

Antibakteriální účinky

Má přirozené antibakteriální vlastnosti, které omezují růst bakterií. To pomáhá léčit kožní problémy, jako je akné a další vyrážky. Je vynikající alternativou komerčních čistících prostředků. Toto mýdlo hluboce čistí a odstraňuje bakterie, přesto je ale dostatečně jemné k použití na obličej, ruce i celé tělo.

Bezpečné pro všechny typy pleti

Je 100% přírodní, což z něj činí bezpečnou volbu i pro suchou a citlivou pokožku.  

Hydratační 

Klíčovou složkou Afrického černého mýdla je nerafinované bambucké máslo, které je skvělým zvlhčovačem a má mnoho dalších léčivých vlastností. Mrkněte na náš článek o bambuckém másle: Účinky a využití bambuckého másla. Jak a na co ho používat.

Nerafinované bambucké máslo Farm.inc z Ghany v 260 ml balení

Toto mýdlo obsahuje i kakaové boby a kokosový olej, které pomáhají také zvlhčovat pokožku a zmírňovat podrážděnou nebo svědící pleť. 

Žádné mastné zbytky

Díky rovnováze složek v tomto mýdle, jenž jemně čistí pokožku a pomáhají ji hydratovat, zjistíte, že je vaše pokožka čistá, hladká a hydratovaná, aniž by na ní byly mastné zbytky.  

Protizánětlivé

Černé mýdlo je bohaté na vitamíny A a E. Tyto vitamíny jsou oba antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a útokům na jinak zdravé kožní tkáně. To může být užitečné pro lidi, kteří mají zánětlivé stavy, jako je růžovka.

Snižuje vznik tmavých skvrn na pleti tzn. Hyperpigmentaci

Když budete mýdlo používat pravidelně, je možné hyperpigmentaci zmírnit a zajistit rovnoměrnější tón pleti.  

Zklidňuje podrážděnou pokožku

Africké černé mýdlo může pomoci uklidnit svědění a podráždění způsobené ekzémy, dermatitidou a kožními alergiemi. Pomáhá odstraňovat vyrážky spojené s ekzémy, psoriázou. A je velikým pomocníkem v boji proti akné. 

Doporučení

Doporučuji po umytí mýdlem nanést na pokožku nerafinované bambucké máslo. To zajistí 100 % hydrataci. 

Když bude Africké černé mýdlo začleněno jako součást každodenního rituálu v péči o Vaši pleť, budete odměněni zdravou a zářící pokožkou, o které sníte. 

Rovnou jsme dnes jsme psali našemu kamarádovi Mikovi, aby se poptal v Ghanských komunitách na Africké černé mýdlo, které bychom pro Vás měli rádi v nabídce. :)