Recept: Kaštanový šampon

Podzim. Někdo ho zbožňuje a někdo naopak ne. Já jeho kouzlo barev objevila teprve nedávno a kouzlo přírody objevuji dodnes. Při procházce jednoho krásného odpoledne jsem zakopla o kaštan. To mě dovedlo k myšlence, na co vše bych ho mohla já sama využít. Proto se s vámi chci podělit o recept, který k podzimu patří. KAŠTANOVÝ ŠAMPON. Víte, k čemu je dobrý? Síla v kaštanech ukrytá se dá využít i ve vlasové kosmetice. V čem spočívá jeho SÍLA ? … Kaštany obsahují saponiny – složka, která myje a čistí. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky, je hydratační a výborný proti vypadávání vlasů. Používá se také v boji proti lupům.

kaštanový šampon výroba

Ingredience na jedno umytí:

25 kusů kaštanů

1l vody

3 lžíce lněných semínek – humektant a vlasy po něm budou hebké a lesklé a šampon bude i více gelovitý.

Postup receptu:

Kaštany rozčtvrtíme a oloupeme  (tmavovlásky nemusí loupat) ????. Dáme vařit a cca po 20minutách odstavíme. Můžeme  klidně přidat nějakou svou oblíbenou bylinku. Necháme zchladnout nejlépe do druhého dne, kdy šampon bude více gelovitější. Přecedíme, před použitím můžeme lehce přihřát. Šamponem myjeme stejně, jako kterýmkoliv jiným:

Namočíme vlasy, naneseme šampon, důkladně promasírujete vlasovou pokožku bříšky prstů, spláchneme a proces ještě aspoň jednou zopakujeme. Nejlépe na 3x. Po důkladném spláchnutí vlasů, můžeme použít i bylinkový oplach, nebo oplach vodou s lžící jablečného octu. Může také skvěle posloužit ibiškový či jiný námi oblíbený bylinný čaj…

Vlasy jsou po umytí hebké a vzdušné, příjemné na dotek. Případné zbytky ve vlasech lze bez problémů vyčesat.

 šampon z kaštanů recept

Autor: Martina Pilátová