Recept: Tělové masážítko s vůní vanilky a citrusů

masážní olej recept

Vyrobte si jedinečný tuhý tělový masážní olej, který Vás svou neodolatelnou, sladce citrusovou vůní přenese přímo na dovolenou! 

Masážítko je navrženo tak, aby začalo tát v kontaktu s tělesnou teplotou. Stačí jej položit na tělo nebo mírně rozehřát v dlaních a můžete se pustit do hýčkající masáže sebe nebo někoho jiného.

Bambucké a kakaové máslo se postarají o pořádnou dávku hydratace a péči o pokožku, měsíček lékařský zahojí drobné defekty a poranění, pravá vanilka uklidní vypjaté nervy a éterické oleje z pomeranče, grapefruitu a limetky zlepší náladu a odplaví i ty poslední chmury! A pozor – vanilka je afrodiziakum, zvyšuje erotickou přitažlivost, doporučujeme pro masáž ve dvou :).

Co budete k výrobě potřebovat:

  • 100 g kakaového másla
  • 100 g bambuckého másla
  • 10 g včelího vosku
  • velkou hrst sušených nebo čerstvých zavadlých květů měsíčku lékařského
  • čtvrt lžičky mleté vanilky nebo vyškrábnutý obsah čtvrtiny vanilkového lusku
  • éterické oleje sladký pomeranč, grapefruit, limetka
  • formičku (ideálně silikonovou)

 recept tělové masážítko

Postup:

Ve vodní lázni rozpusťte nejprve včelí vosk, kterému to trvá nejdéle. Dále přidejte kakaové máslo a nakonec bambucké máslo. Do rozehřáté tekutiny vmíchejte květy měsíčku – ideálně tolik, aby byla bylinka plně ponořená v oleji a bylo jí v něm zároveň co nejvíce. Směs zahříváme aspoň 2-3 hodiny, poté ji necháme do druhého dne vychladnout. Druhý den směs opět zahříváme, ale už kratší dobu. Třetí den ji necháme pořádně rozpustit a vzniklý macerát přecedíme přes plátýnko. Macerát ještě chvíli prohříváme ve vodní lázni a přidáme do něj vanilku. Nakonec vmícháme éterické oleje (já jsem použila 20 kapek sladkého pomeranče, 10 kapek grapefruitu a 5 kapek limetky). Promíchejte, nalijte do formiček a vložte přes noc do lednice ztuhnout. Druhý den vyloupněte masážítko z formičky a těšte se na úžasnou masáž. Než ho použijete příště, uchovávejte masážítko na chladném a suchém místě.

 jak vyrobit tělové masážítko

autor: Ing. Ivona Všetečková