Trápí vás bolesti či drsná pokožka? Zkuste mast na bolavé svaly

Ověřené naším tátou! Mast z nerafinovaného bambuckého másla (neboli „karité“ či butter shea“) a máty peprné skvěle funguje na bolavé svaly! Pokud máte doma kutila, který má z veškeré namáhavé práce na zahradě drsné či suché ruce anebo bolavá záda, můžete mu touto mastí udělat radost. Nebo si můžete udělat radost sama pro sebe. 

Recept jsme připravili pro našeho tátu, který zrovna staví rodinný dům a často je pěkně zničený. Mast má příjemnou vůni, uvolňuje bolavé svaly, zjemňuje drsnou a suchou pokožku. Textura je jemná a mast zanechává pokožku svěží. 

Proč zrovna mast z bambuckého másla a máty peprné? 

Nerafinované bambucké máslo 

Je plné mastných kyselin (kyselina palmitová, kyselina stearová, kyselina olejová, kyselina linolová a kyselina arachidová), které dělají pokožku hladší, pružnější a zdravější. Obsahuje kyselinu skořicovou, jež bambuckému máslu dodává protizánětlivé účinky.

  • Vyživuje – pokožka je po něm prostě úžasná!
  • Hydratuje – skvělý hydratační pomocník pro celé tělo. 
  • Regeneruje – pomůže s drobnými rankami, popáleninami nebo jizvičkami. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky.  Je skvělý na zjemnění mozolů nebo na suchou kůži na loktech! Pokožku krásně zjemní.

Můžete použít i samotné čisté nerafinované bambucké máslo, pokud se vám nebude chtít dělat recept, který jsem vám níže sepsala. Má totiž skvělé účinky i samo o sobě. 

Recept na výrobu masti na bolavé svaly s obsahem bambuckého másla.

Esenciální olej z máty peprné

Podstata působení mentolu spočívá ve snižování napětí hladkého svalstva. Snižování tlaku ve vnitřních orgánech zabraňuje a předchází bolestem. Esenciální olej z máty peprné povzbuzuje při únavě a slabosti a tlumí bolesti hlavy. Má hojivé a antiseptické vlastnosti.

Recept: Mast na bolavé svaly

Ingredience:

  • 90 gramů nerafinovaného bambuckého másla Farm.inc
  • 60 gramů včelího vosku (včelí vosk se taví mnohem déle než máslo, takže buďte trpěliví) 
  • 60 ml jojobového oleje
  • 30 až 60 kapek esenciálního oleje z máty peprné

Postup:

Udělejte vodní lázeň. Do mísy dejte bambucké máslo a jojobový olej a pomalu jej roztavte. V druhé vodní lázni pomalu zahřívejte včelí vosk, dokud také není v tekutém stavu. Slijte všechny ingredience do jedné nádoby a důkladně promíchejte. Stáhněte z plotny a po chvilce přidejte esenciální olej z máty peprné. 

Vosk rychle tuhne, proto směs přelijte do nádoby s víčkem, kterou jste si připravili. Před použitím nechte úplně vychladnout. 

Máta peprná je silnější než jiné esenciální oleje. Proto přidávejte spíše podle toho, jak vám bude vůně během výroby připadat silná. U citlivějších lidí se totiž může objevit pocit pálení. Nebo samozřejmě můžete nahradit mátu peprnou například esenciálním olejem eukalyptovým, který má podobné vlastnosti, ale není tak silný. 

Rada: 

Vždy prosím dbejte při výběru esenciálních olejů, aby byli kvalitní! Více o esenciálních olejích a jejich výběru se můžete dočíst v našem článku zde: Esenciální oleje a vše, co o nich potřebujete vědět.

Pokud vás zajímá vyrábění domácích produktů, mrkněte na náš článek: Proč vlastně vyrábět domácí kosmetiku?

Výroba masti na bolavé svaly s bambuckým máslem a esenciálním olejem z máty