Recept: Šlehaný krém pro děti a maminky| TIP NA DÁREK

Náš dnešní recept je ideální jako dáreček pro všechny malinké děti a jejich maminky. Lehounký šlehaný krém plný pečujících olejů vhodných pro citlivou dětskou pokožku a také je výborný na promazávání těhotenského bříška proti vzniku strií. Měsíčkový olej přispívá k regeneraci kůže a k jejímu zklidnění - zejména při podráždění a sklonu k opruzení. Meruňkový olej je velmi vhodný pro ošetření jemné, citlivé a suché pleti, je velmi lehký a nezanechává pocit mastnoty. Bambucké máslo vyživuje, hydratuje, obnovuje elasticitu pleti a je přímo nabité přírodními antioxidanty a vitamíny. Jemná vůně éterického oleje heřmánku je pro své uklidňující vlastnosti pro tento krém jako dělaná :).

Ingredience

  • 80 g bambuckého másla
  • 25 g macerátu měsíčku v mandlovém oleji
  • 25 g meruňkového oleje
  • 12 kapek heřmánkového éterického oleje 
  • kelímky s uzávěrem

 Jak vyrobit dětské šlehané máslo

Postup výroby:

Do misky s vyšším okrajem dejte bambucké máslo a oba druhy olejů. Promíchejte a opatrně začněte šlehat elektrickým ručním šlehačem. Jak se suroviny dobře smísí, přidejte na otáčkách a šlehejte na nejvyšší intenzitu. Správně vyšlehaný krém krásně zbělá, propojí se a zvětší objem – asi jako když šleháte šlehačku. Na závěr rychle do směsi zašlehejte éterický olej a je hotovo! Můžete krém plnit do kelímků a originální dáreček je hotový.

Zde se dočtete, jak bojovat se striemi a jak jim předcházet a zde naleznete rozcestník pro výrobu kosmetiky na našem blogu.

 Dětské šlehané máslo recept

 autor: Ivona Všetečková pro Zdraví z Afriky