Recept: Jako v bavlnce. Vyrobte si přírodní tuhý krém na ruce

Znáte to, venku je zima a mráz, vy si občas zapomenete vzít rukavice, pak přijdete domů do teploučka, ruce umyjete, „vysušíte“ dezinfekcí, protože covid… A pak se o slovo začne hlásit jaro, rukavice, tedy kromě těch gumových do supermarketu, už nepotřebujete a při pohledu na tolik zmáhané ruce si říkáte: Kdy se ze mě stala stařenka? Neznáte? Já bohužel ano a v létě to není o nic lepší, protože to zas moje ruce trpí chemií z bazénů a koupališť.

Abych se nemusela stydět potřást někomu pravicí, musím si ruce pořád mazat a pro tyhle účely se mi osvědčil tuhý krém. U těch klasických tekutějších mi vadilo, že na pokožce zanechávaly mastný film, takže jsem musela chvilku čekat, než se vstřebají a není nic nechutnějšího než mastná klika. Jestli si jeho výrobu budete chtít vyzkoušet, návod najdete níže.

Na tuhý krém budete potřebovat:

Čtvrt hrnku bambuckého másla

Čtvrt hrnku včelího vosku

Dvě lžíce masti (použila jsem svoji mast ze sedmikrásek, po které mám ruce hebké, ale můžete použít třeba měsíčkovou - výroba měsíčkové masti)

  1. Ve vodní lázni rozpusťte včelí vosk.

tuhý krém postup

  1. Přidejte bambucké máslo a mast. Důkladně promíchejte.
  2. Tekutinu nalijte například do silikonových formiček nebo formiček na led, ze kterých vám výsledný tuhý krém (tuhá mast) půjde snadno vyklopit.
  3. Já nosím v kabelce jednu kostičku v plechové dózičce. Zbylé uchovávám v ledničce.

tuhý krém - kostky - recept

Než necháte ztuhnout, do rozehřátých ingrediencí můžete ještě přidat svůj oblíbený esenciální olej, stačí pár kapek.

A hotovo! Pokud si tento recept na tuhý krém vyzkoušíte, určitě svůj výtvor vyfoťte a označte nás na Instagramu nebo Facebooku.

recept na tuhý krém

Autor: Anna Netušilová, Instagram: bylinkyvkredenci