Recept: Jak vyrobit pečující medový balzám na rty z bambuckého másla

Devět z deseti žen nedá dopustit na pečující balzámy na rty. Ta desátá je ještě na vážkách, ovšem jen do té doby, než vyzkouší medovou péči z bambuckého másla.

Koupit balzám na rty je jednoduchá záležitost, ale vyzkoušet si vlastníma rukama jeho výrobu, udělat si ve vlastní kuchyni malou soukromou dílničku nebo si na chvilku zahrát na alchymistu, to je hotový zážitek. Nebojte, dokážete to i vy, co si z hodin chemie matně vzpomínáte maximálně na periodickou tabulku prvků.

Na pět menších kelímků balzámu budete potřebovat:

30 ml měsíčkového oleje (můžete použít i jiné oleje, například olivový, kokosový, jojobový, …)

40 gramů bambuckého másla

1 lžičku medu (s medem to nepřehánějte, balzám by mohl lepit)

5 gramů včelího vosku


ingredience domácí balzám na rty                    Jak vyrobit balzám na rty s bambuckým máslem

 Postup:

  1. Ve vodní lázni rozehřejte včelí vosk.
  2. Stáhněte teplotu a přidejte lžičku medu, důkladně promíchejte. Pozor! Med nepřidávejte až jako poslední surovinu, podle mé zkušenosti by se vám nemusel se zbylými ingrediencemi pěkně propojit.
  3. Za opravdu nízké teploty (max. 40 stupňů) přidejte bambucké máslo a olej. Dejte si s rozpouštěním načas. Jedině tak nepřijdete o účinné látky, které vaše suroviny obsahují.
  4. Propojenou směs rozlijte do kelímků a nechte tuhnout při pokojové teplotě zhruba hodinku. Kelímky, které zrovna nepoužíváte, uchovávejte na chladném místě.

Do balzámu můžete přidat také pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, nicméně já jej vynechala kvůli zachování symfonie vůní panenského včelího vosku a bambuckého másla.

Vůně ovšem není to jediné, čím tento balzám vyniká. Díky na vitamíny bohatému bambuckému máslu vyživuje pokožku, chrání ji a zklidňuje. Produkty včel mají rovněž nespočet blahodárných účinků, působí antibakteriálně, protizánětlivě a pokožku regenerují.

Vámi vyrobený 100% přírodní balzám na rty má ještě jedno velké plus – budete si ho více vážit a dáte si sakra velký pozor, aby se vám ve skladišti naprosto nezbytných věcí – řečeném kabelka – nikam neztratil.

Povedl se vám? Dejte nám vědět nebo nás označte ve vašem příběhu na Instagramu. Dále se můžete podívat na výrobu Přírodního tuhého krému na ruce.

balzám na rty z bambuckého másla

Autor: Anna Netušilová, Instagram: bylinkyvkredenci