Recept: Tuhý koupelový olej | TIP NA DÁREK

V obchodech i na internetu už pomalu začíná vánoční nákupní horečka a tipy na dárky pro Vaše blízké se na Vás valí ze všech stran. Vlastnoručně, od srdce vyrobený dárek však Vaše blízké potěší daleko více než dárek koupený. Postupně budeme přidávat recepty, které jsou navrženy tak, abyste domácí a čistě přírodní kosmetikou mohli obdarovat každého člena Vaší rodiny! Zkuste se jimi inspirovat a vyrobit pro Vaše blízké voňavý pečující dáreček plný těch nejlepších ingrediencí.

Recepty jsou velmi jednoduché a složené jen z několika přísad, může si je tak vyzkoušet úplně každý z Vás bez toho, aby to zruinovalo Vaši peněženku při nákupu surovin či Vás odradila složitost výroby.

První recept obsahuje návod na výrobu tuhého koupelového oleje, který je výborný pro všechny, kteří mají po koupeli pokožku těla vysušenou, podrážděnou a bez tělového krému nedají ani ránu. Po koupeli sice na celé tělo (ideálně ještě i mírně vlhké) můžete použít naše tělové masážítko, na které byl recept uvedený dříve, ale pokud jste navíc trošku lenošní, tak tohle bude recept přímo pro Vás :)

Náš koupelový olej je plný toho nejlepšího bambuckého a kakaového másla, před rozpuštěním při pokojové teplotě je tuhý. Jednoduše jej vhodíte do napuštěné koupele a on se postupně rozpustí a zahalí Vás do hedvábného závoje a nádherné relaxační a konejšivé vůně levandule. Po koupeli se stačí jen opláchnout sprchou a jemně osušit. Pokožka je po použití jemná, hladká a vyživená bez dalšího mazání – prostě ideální věc pro líné podzimní a  zimní večery!

koupelový olej

Ingredience:

  • 30 g (1/3) kakaového másla
  • 60 g (2/3) bambuckého másla
  • éterický olej z levandule lékařské – na uvedené množství jsem použila cca 60 kapek
  • sušené květy levandule na ozdobu
  • menší formičky (ideálně silikonové) např. tvořítka na led

Postup výroby:

Ve vodní lázni rozpusťte kakaové máslo a následně v něm nechte rozpustit bambucké máslo. Do zchladlejší tekutiny nakapejte a vmíchejte éterický olej z levandule. Na dno formiček nasypejte pár kvítků levandule na ozdobu a zalijte namíchaným olejem. Vložte přes noc do lednice ztuhnout. Druhý den z formičky vyloupněte, pár kousků vložte do ozdobného sáčku, připište věnování a originální dáreček je hotový! Před obdarováním je dobré olejíčky uchovávat na chladném a suchém místě.

Doporučuji použít spíše menší formičky, olejíčky si tak můžete jednoduše dávkovat použitím více kousků naráz. Také je lepší použít formičky jednoduchého tvaru, např. Srdíčka, polokoule atd. - mým rybičkám se při vyloupnutí rád ulamoval ocas :).

 Tuhý koupelový olej

 Autor: Ivona Všetečková pro Zdraví z Afriky