Recept: šlehaný třpytivý tělový krém| TIP NA DÁREK

šlehaný třpytivý krém recept

Velmi rychle vyrobený a přitom úžasný tělový krém, který Vaši pokožku bude hýčkat díky bambuckému máslu a jemnému mandlovému oleji. Pomocí použitých slíd jí dodá i nádherný jemný a něžný třpyt. Co takhle se rozzářit na Novoroční oslavu?

Ingredience:

  • 80 g bambuckého másla
  • 40 g mandlového oleje (já jsem použila z léta naložený třezalkový macerát v mandlovém oleji)
  • 5 kapek vit.E
  • 1 malá čajová lžička mica prášku (přírodní práškové barvivo ze slídy) – použila jsem půl lžičky světle růžové barvy „Pink Pearl“ a půl lžičky krémové „Creme“
  • cca 15-20 kapek esenciálního oleje nebo přírodního vonného oleje vhodného pro kosmetické účely dle Vašich preferencí – já jsem použila sladkou vůni Lesní malina

Postup výroby:

Přiznám se, že bambucké máslo raději šlehám zastudena výkonným šlehačem, protože je to rychlejší než máslo rozpustit a poté šlehat až do vychladnutí...Při tomto postupu se však může stát, že ve vyšlehaném krému sem tam zůstane malý kousíček bambuckého másla pevný. Pokud Vám to nevadí a chcete mít krém rychle hotový, klidně se do toho pusťte stejně jako já.
Bambucké máslo při pokojové teplotě nadrobte na malé kousky do misky s vyšším okrajem vhodné ke šlehání, přilijte olej, promíchejte a opatrně začněte šlehat výkonným ručním šlehačem. Postupně přidávejte na otáčkách a šlehejte do té doby, než krém krásně zbělá a zvětší objem. Po vyšlehání do směsi nasypejte mica prášky a důkladně prošlehejte. Na závěr ještě přimíchejte éterický olej a tělový krém je hotový. Pak už stačí jen šlehaný krém přenést do vybraného obalu – vhodný je ideálně nějaký se širokým hrdlem.

Máslo jednoduše vetřete do pokožky celého těla a nechte se hýčkat krásnou vůní a delikátním třpytem.

V tomto článku se dočtete o základech výroby domácí kosmetiky a zde naleznete rozcestník pro výrobu kosmetiky na našem blogu.

jak vyrobit šlehaný třpytivý krém

  autor: Ivona Všetečková pro Zdraví z Afriky