Recept: Pleť jako miminko? Maska na obličej ze tří surovin to zaručí!

Bambucké máslo, aktivní uhlí a francouzský zelený jíl. Tyhle tři suroviny, když smícháte, a vyrobíte si z nich masku, vyrazí vám dech!

„Ani, ta maska na obličej je úžasná. Vyrob mi, prosím, další,“ pípnul mi mobil a v něm tahle zpráva od tchyně, velké fanynky všech kosmetických procedur a vychytávek. Dala jsem jí na zkoušku masku z bambuckého másla, aktivního uhlí a francouzského zeleného jílu, kterou si už nějaký čas vyrábím a používám ji já i moje kamarádky a nemůžeme si ji vynachválit.

Pleť je po ní hydratovaná, zregenerovaná a jemná, jak pokožka miminka. Navíc aktivní uhlí pleť čistí a odstraňuje černé tečky. Zelený jíl pak pokožku zbavuje nadbytečného mazu a sjednocuje její tón. Prostě a jednoduše – tyhle tři suroviny spolu perfektně fungují.

A o účincích masky se můžete přesvědčit sami.

Budete na ni potřebovat:

  • 2 lžíce bambuckého másla
  • ½ lžičky aktivního uhlí
  • 1 lžičku francouzského zeleného jílu
  • Skleničku nebo kelímek s víčkem, kde budete masku uchovávat

Nelekejte se surovin. Bambucké máslo seženete na eshopu Zdraví z Afriky. Aktivní uhlí a jíl mají v nabídce drogerie a lékárny. Seženete je do stovky a dlouho vám vydrží.

výroba maska na obličej

Jak na to?

Bambucké máslo pomalu rozehřejte ve vodní lázni, pak do něj vmíchejte oba prášky a vzniklou směs nalijte do připravené skleničky nebo kelímku. Až trochu vychladne, můžete nanášet na obličej, já používám štěteček. Nebo masku nechte ztuhnout, pak jde aplikovat prsty. Nelekejte se v tomhle případě textury, při dotyku s pokožkou mírně roztaje a dobře se roztírá.

Masku nechte působit 15-20 min, ale ničemu nevadí, když ji necháte působit déle. Z obličeje ji neoplachujte, jen odstraňte vlhkým ručníkem nebo obkladem.

A potom nám třeba napište, co na masku říkáte.

maska na obličej domácí výroba

maska na obličej z bambuckého másla

Autor: Anna Netušilová, Instagram: bylinkyvkredenci

 

Vše o bambuckém másle | FARM.INC