Recept: Hojivá a pečující mast na ruce

jak vyrobit mast na ruce

Konec popraskaným, drsným rukám! Pokud vyzkoušíte tuhle mast, určitě už bez ní nedáte ani ránu, stejně jako já a moje rodina. Perfektně funguje na drsné chlapské ruce, zvláční ruce zahradnice, která se je předtím skoro bála někde ukázat :). Můj manžel má na masti už téměř závislost a musím říct, že mu dokázala krásně zahojit a vyživit jeho dříve stále drsné a popraskané ruce. A to už předtím vyzkoušel mnoho a mnoho krémů, žádný takhle nepomohl.  Mast je silně vyživující, hojivá a díky včelímu vosku také vytváří na pokožce ochranný film proti vysoušení i mrazu.

Bambucké máslo vyživuje, hojí a hydratuje, měsíčkový macerát zklidňuje, chrání a působí protizánětlivě, jojobový olej zklidňuje, regeneruje a vyživuje, ricinový olej regeneruje a zvláčňuje, včelí vosk vytváří ochranný film, který zabraňuje ztrátě vody z pokožky a chrání pleť proti nepříznivým vnějším vlivům. Esenciální oleje heřmánek a levandule nejen, že krásně voní, ale především také napomáhají hojení pokožky, zklidňují a působí antisepticky a protizánětlivě.

Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji úplně každý.

 

Ingredience: 

30 g bambuckého másla

20 g macerátu měsíčku lékařského v mandlovém oleji (brzy si ukážeme, jak ho vyrobit a pokud ho nemáte, prozatím z receptu vynechte)

10 g jojobového oleje

5 g ricinového oleje

10 g včelího vosku

4 kapky vit.E

3 kapky 100% esenciálního oleje heřmánek

8 kapek 100% esenciálního oleje levandule

větší kelímek s uzávěrem

 mast na ruce recept

Postup výroby

Do malého kastrůlku nalijte vodu, zahřívejte a na něj položte nerezovou misku na roztopení vosku a olejů. Jako první do misky dejte včelí vosk a pomalu rozpusťte. Poté přidejte bambucké máslo, rozpusťte a promíchejte. Nakonec přilijte všechny oleje a vitamín E, promíchejte. Do vzniklé směsi olejů nakapejte esenciální oleje, promíchejte a nalijte do připraveného čistého a vydezinfikovaného kelímku. Nechte v chladu zatuhnout.

 

Zajímá vás výroba kosmetiky? Zde najdete rozcestník všech receptů. 

autor: Ivona Všetečková pro Zdraví z Afriky