Lze použít bambucké máslo jako kondicionér na vlasy?

Bambucké máslo má v africké kultuře místo již tisíce let a datuje se až do doby starověkého Egypta. V této době se používalo (a dodnes používá) na hydrataci vlasů, které chrání před vysušením a poškozením. Je bohaté na esenciální mastné kyseliny a vitamíny, které vlasy hydratují, snižují riziko poškození a zjemňují vlasovou kůžičku. Ale můžeme bambucké máslo používat jako kondicionér na vlasy? Ano! Tuto přírodní kosmetiku lze využívat jako kondicionér používaný po každém mytí vlasů, kondicionér, který používáme před aplikováním šamponu, ale i jako hloubkovou kůru na vlasy.

Bambucké máslo jako klasický kondicionér na vlasy

Bambucké máslo je bohaté na vitamíny A, F a E, vitamíny, minerály a mastné kyseliny a pokud ho budete používat každý den jako kondicionér, pomůže vám zpevnit kůru, ale i jádro vlasu. A s čím vám bambucké máslo může pomoci?

  • Roztřepené konečky
  • Podpora růstu vlasů
  • Zabránění vypadávání vlasů
  • Léčba suché pokožky vlasů
  • Pomoc s lupy
  • Zkrotí kudrnaté a nepoddajné vlasy

Použití: Používejte jako klasický kondicionér na vlasy – aplikujte na vlasy a opláchněte teplou vodou.

 Bambucké máslo jako vyživující kondicionér na vlasy

Kondicionér, který používáme před aplikováním šamponů

Řada běžně dostupných šamponů obsahuje Sodium Lauryl Sulfate, což je látka, díky které je šampon tak pěnivý. Její dlouhodobé používání způsobuje vysoušení pokožky a vlasů a způsobuje změny hydro-lipidového filmu (ochranný kyselý plášť pokožky). Zároveň se nedoporučuje lidem trpící na ekzémy – může tento stav zásadně zhoršit.

Pokud bambucké máslo nanesete před aplikací šamponů, posílíte tím prameny, které jsou tím pádem méně náchylnější na toto vysoušení pokožky.

Použití: Aplikujte bambucké máslo na vlasy a nechte ho tam po dobu 5 – 10 minut.

Bambucké máslo jako kúra přes noc

Ideální je nanášet „karité“ na konečky vlasů přes noc – tím posílíte hlubší hydrataci a vitamíny, mastné kyseliny a minerály mohou snáze proniknout do pokožky hlavy.

Použití: Aplikujte bambucké máslo na vlasy a vmasírujte si ho do pokožky hlavy. Takto ho ponechte přes celou noc pro maximální účinky a hydrataci. Ráno umyjte vlasy šamponem.

Jako hluboce vyživující kondicionér

Bambucké máslo obsahuje vysoké množství nasycených tuků, což je důležitá vlastnost každého kondicionéru. Můžete ho použít samostatně nebo smíchat s oblíbenou značkou kondicionéru, který již používáte.

Použití: Aplikujte bambucké máslo na vlasy, rozčešte je a zabalte je do teplého ručníku po dobu jedné hodiny. Teplo z ručníku pomůže vašim vlasům vstřebat kondicionační vlastnosti v másle. Poté opláchněte a upravte jako obvykle.

Přečtěte si další článek na téma: „Karité“ a péče o vlasy. Jak bambucké máslo na vlasy používat?

 Krásné a zdravé vlasy díky bambuckému máslu. Použití bambuckého másla na vlasy

Bambucké máslo jako horký olej na vlasy (olejová kúra)

Bambucké máslo může být použito i jako vyživující a posilující horký vlasový olej. Horký vlasový olej pomáhá výrazně zlepšit kvalitu a vitalitu vašich vlasů. 

Použití: zahřejte máslo ve vodní lázni. Máslo musí být v tekutém stavu. Aplikujte horký olej na čerstvě umyté vlasy, kde ho nechte po dobu několika minut. Je důležité, vetřít olej důkladně do vlasů tak, aby mohl působit na každé části vašich vlasů od kořínků až po konečky vlasů. Poté vlasy znovu umyjte. Opakujte jednou týdne po dobu jednoho měsíce. POZOR! Aplikujte pouze zahřáté máslo, ne přímo horké!