Helweh — 100% arabská depilační pasta | Maroko v Batohu

Helweh - 100% přírodní arabská depilační pasta. Pasta odstraní chloupky na obličeji, chmýří na rukou. Vytrhne silnější chloupky už od 3 mm. Je vhodná k depilaci celého těla, včetně nosních dírek, uší, zad, prostě úplně všude.

Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Vyprodáno
Můžeme doručit do:
3.6.2024
Možnosti doručení
345 Kč
Helweh — 100% arabská depilační pasta | Maroko v Batohu
Rodinná firma ze severu Čech
Rodinná firma ze severu Čech
Propojujeme suroviny a výrobce
Propojujeme suroviny a výrobce
Doprava zdarma od 1 200 Kč
Doprava zdarma od 1 200 Kč
Pravidelné akční nabídky
Pravidelné akční nabídky

Helweh - 100% přírodní arabská depilační pasta

Složení: Ficus Carica Fruit (fíky), Phoenix Dactylifera Fruit (datle), Mel (med), Sucrose (sukróza), Aqua (voda), Limonene, Citrus
Limon Juice (citronová šťáva), Aurantium Dulcis Juice (pomerančová šťáva), Citral, Linalool.

Vyrobeno v ČR

Menší počty:

400 g vystačí průměrně na 14 komplet depilací nohou. Jedna depilace, která vydrží až 8 týdnů, tě vyjde na 28,- Kč

Že je odstraňování chloupků výdobytkem moderní doby? No, mnohé české ženštiny v 80. letech tohle umění možná nechaly trochu stranou, ale jinak je tohle zkrášlování staré (skoro) jako lidstvo samo. A my se teď společně společně vydáme přírodní, šetrnou a ekologickou cestou na boj proti nožnímu porostu. 

Přírodní složení zero-waste depilačního zázraku

Pro tenhle zázrak jsme nemuseli znovu vynalézat kolo. Recepturu totiž vyymysleli staří Peršané před téměř 3000 lety. A umíme ji vyrobit v ČR. Pasta je voňavá, příjemná a velmi jednoduše (a opakovatelně) použitelná. 

Podle složení nepoznáš, jestli je řeč o depilační pastě nebo dobrotě na lžičku:

Fíky, datle, med, troška vody, šťáva z citronu a pomeranče… A to je tak nějak víceméně všecko. To není špatné, co myslíš?

Jak dlouho vydržím bez chloupků?

Trochu se stydím za následující frázi z reklamy: „Vaše pokožka vydrží hebká až 8 týdnů.“ Nedá se ale nic dělat. Je to totiž pravda. Pasta chloupek odstraní i s folikulou, ze které vyrůstá. Novému chloupku to tedy chvíli potrvá. A vyroste o fous tenčí a jemnější.

Arabská depilační pasta Helweh vs. depilační krém

Depilační krémy jsou hitem internetu. Sází na svou snadnou dostupnost, cenu a bezbolestné použití. Jenže… je to chemie. I proto většina z nich celkem nepříjemně zapáchá, může způsobovat alergie a podráždění pokožky, obzvláště té citlivé. Depilační krém, přesněji kyselina thioglykolová v něm obsažená, naruší a oslabuje chloupky v místě, kde rostou z pokožky. KOřínek tedy zůstává a chloupek roste vesele dál.  Nejedná se ani o nikterak ekonomické řešení: i když prvotní investice nevypadá nijak hrozně, krému je nutné použít souvislou vrstvu a výsledek vydrží asi týden. O ekologii nemluvě. 

Takže zatím 1:0 pro luxusní, voňavou, přírodní a znovupoužitelnou pastu.

Arabská depilační pasta Helweh vs. žiletka

Těsně před odchodem na schůzku rychle napatlat ve sprše pěnou na holení, šup, šup a chloupky jsou fuč! Známe to všechny, občas prostě není času nazbyt. A za pár dní repete, protože jinak ti chlupky roztrhají pučochy. Pokud ale hledáš trvalejší řešení, jsi tu správně. Díky datlovo-fíkové pastě ušetříš spoustu času! Jakmile získáš grif, odchupíš se komplet zhruba během hodinky. A kůže ti vydrží bez chloupků i 8 týdnů, což jsou skoro celé letní prázdniny! 

Pěna na holení vysušuje pokožku a žiletkou uťaté chloupky můžou zarůstat a bolet. A to vůbec nemluvím o pokožce podrážděné žiletkou. Oproti tomu je přírodní datlovo-fíková depilační pasta nadupaná vitamíny a minerály, které pleti prospívají. Narozdíl od holení žiletkou po jejím použití neroste drsné strniště, ale chloupky jsou tenčí a jemnější. O neekologické spotřebě holítek a obalů od holicí pěny ani nemluvě.

Takže 2:0 pro datle a fíky.

Datlovo-fíková pasta helweh vs. cukrová pasta

Mnohé z vás už jsou možná v procesu odchupení dál a používají cukrovou pastu. Cukrová pasta bolí méně, než depilace horkým voskem, a pokožka vydrží déle hladká, než při použití krémů a žiletky. Jenže… U cukrové pasty si musíš hlídat ohřání na správnou teplotu, aby pasta ještě nepálila, ale už fungovala. Zároveň  Z datlové pasty si jen uválím kuličku a jedu! A ještě jeden, zásadní rozdíl: arabská pasta se nalepí pouze na chloupky, nikoliv na celou plochu. Nedráždí tedy při trhnutí kůži tak, jako cukrová pasta. Depilace je méně bolestivá.

Takže 3:0 pro Helweh, arabskou depilační pastu.

Arabská depilační pasta vs. laserové odstranění chloupků

Permanentní odstranění chloupků laserem v salónu je metoda vhodná pro všechny, které chtějí mít vystaráno napořád. Nevýhodou je vysoká cena a fakt, že se nehodí pro tenké a světlé chloupky.  Ty prostě laser nevidí, a tak máte smůlu. A mnohdy ani tenhle způsob epilace nefunguje 100%. Víš ale, kdo si všimne i těch nejtenčích chloupečičků? Správně! Datlovo-fíková pasta. Osobně jsem ji ozkoušela na chmýříčko na hřbetech rukou, na černé tenké chloupky na předloktích, na chloupky na prstech, na jemné chmýří na obličeji. Funguje!

Sečteno a podtrženo - 4:0. Revoluce v depilaci, a to v souladu se zero-waste mentalitou. Hurá!

Návod k použití najdeš na dalších záložkách, hned vedle tohohle popisu pasty a jejích benefitů. Stačí překliknout :-)

 JAK PASTU POUŽÍVAT?

K čemu všemu můžu pastu použít?

Pasta odstraní chloupky na obličeji, chmýří na rukou.
Vytrhne silnější chloupky už od 3 mm. Chloupky delší než 1 cm doporučujeme zkrátit, je dost nepříjemné a bolestivé pastu natahovat na další chloupky.
Je vhodná k depilaci celého těla, včetně nosních dírek, uší, zad, prostě úplně všude.

Co budeš potřebovat?

 • Pastu
 • Jíl
 • Papírové úterky
 • Proužky plátna

Co je třeba vědět předtím, než jdu odchlupovat?

 • Pastu používej při pokojové teplotě, spíše v chladnějším prostředí. Ne venku v teple. Obecně je pasta hodně citlivá vůči teplu, a to jak vnějšímu, tak vůči teplotě tvých prstů. Proto si s ní v průběhu delipace nijak zbytečně nehraj. Pokud si v mezičase povídáš s kámoškou, odlož bobíka na kůži, kde budeš pokračovat a nech ho tam, kdyby sis s ním hrála, zbytečně pastu zahříváš a bude se pak více patlat.
 • Používat Helweh s dokonale suchýma rukama a na dokonale suchou pokožku. Obojí je možno zajistit přepudrováním kůže jílem.
 • Použít dostatečné množství - bobíka o velikosti cca 35 g. Odpovídá to velikosti vlašského oříšku.
 • Pastu aplikovat na umytou, čistou, nemastnou pokožku. Na nohou a rukou aplikovat na pokožku po peelingu (ideálně černým mýdlem), tak, aby ti pasta brala chloupky, a ne suchou kůži.

 
Důležité: Nejprve se nauč aplikaci na rukou a nohou. Třísla a podpaží jsou vyšší level, neuč se to tedy na těchto partiích.

Tip: pokud patříš mezi citlivější jedince, vyvaruj se depilaci před menstruací a během ní, tělo je v tomto období více vnímavé k bolesti.

Jak na aplikaci?

 • Z pasty si uválíš kuličku nebo váleček. Ten je lepší na menší lokality, jakou jsou prsty, obličej apod.
 • Pastu nedrž palcem ve špetce, ale jen prsty, kterými ji nanášíš (zpravidla ukazovák, duo ukazovák-prostředník, případně trio ukazovák-prostředník-prsteníček). Chce to cvik, ale snáze se s ní manipuluje, taky se tolik neohřívá a při pocení rukou je o jeden potivý prst méně.
 • Pastu lehce tlačíš na pokožku proti směru růstu chloupků, žádný velký tlak a mačkání. Jde to víceméně samo. Pastu před stržením táhni 3-4 tahy proti směru chloupků, pokaždé přes původní val, tak, aby se na ni nabalily všechny chloupky.
 • Po nanesení vrstvičky strhneš směrem po růstu chloupků. Pastu netrháš kolmo ke kůži, nýbrž vodorovně s kůží, jako suchý zip.
 • Při nanášení i strhávání pasty si kůži napni (na nohou a rukou není potřeba), chloupky se tím postaví a usnadní to i strhávání.

Specifika depilace podpaží a bikin (případně bikin+)

 • V podpaží si omrkni, v jakém směru Ti rostou chloupky. Je to více směrů, ne jenom jeden. Ve výsledku možná budeš pastu nanášet ve tvaru víru, protože se tam chloupky růstem točí.
 • Pokožku před aplikací napni a pak nanášej pastu. Napínej kůži i při strhávání, pokud depiluješ někoho jiného.
 • Pokožku po strhnutí na chvíli přitlač dlaní druhé ruky. Pomůže to kůži vzpamatovat se
 • V těchto citlivých oblastech se snažíme depilovat co nejmenším počtem tahů, takže pokud se sem tam nějaký chloupek odmítá vzdát, vytrhni ho pinzetou.

Co po oškubání?

Pokožku opláchni čistou vodou a na vlhkou pokožku nanes v tenoučké vrstvě arganový olej s černuchovým (ten v maximální koncentraci 30 %).

 

Jak pastu uchovávat?

Pastu neskladuj v ledničce. Pokud ji následně z chladničky vyndáš a otevřeš, na povrchu pasty se kondenzuje voda a pasta začne nevratně lepit.

Pokud chladíš bobík v průběhu depilace v mrazáku, vlož ho tam maximálně na minutu, dvě a v depilaci pokračuj. Pokud ho tam necháš déle, máš problém viz o řádek výš.

 

Trable s pastou a jak na ně?

Nejde mi to a pasta se mi patlá. 

 • Jsi rozhicovaná, jsi v teple, bobík už je přehřátý a nebo máš vlhkou pokožku. Počkej, až budeš v klidu, pokud se ti potí kůže, stáhni si ji v průběhu papírovým ubrouskem.
 • Ve vedrech si zapni ventilátor na depilovanou část.
 • Nech pastu kde je, nech ji odpočinout, umyj si ruce, dokonale vysuš a po chvíli se k pastě vrať.
 • Vem si chirurgické rukavice o číslo menší, aby byly opravdu natěsno, a pokračuj v depilaci až pasta trošku zchladne. Pozor, na rukavice se pasta hrozně lepí, takže se s ní v rukavicích o něco hůř manipuluje, ale je to o zvyku a cviku.

 
Nemůžu z kůže dostat rozpatlaný bobík.

 • Naber si z kelímku trošku nové pasty, rozmázni ji dál na kůži přes starou pastu a postupně strhávej (viz videa). Rozmatlanec se přilepí.Pokud pasta nejde strhnout, vem si proužek plátna, postačí roztříhaný starý povlak, přitiskni na pastu, párkrát "přežehli" a strhni, nezapomeň napínat kůži, pokud máš možnost.
 • Pokud není zbytí, pastu omyj teplou vodou a zkus to o kousek vedle znovu.

 
Pastu jsem sice z kůže dostala, ale bobík vypadá jako ježek.

 • Na chvilku ji dej do chladna (maximálně minutka v mrazáku) a můžeš pokračovat.
 • Pasta už může být "plná" a nemá kapacitu pojmout další chloupky a odumřelou kůži, změní výrazně barvu - je světlá. Jeden bobík však má kapacitu pojmout chloupky z průměrně chlupatých nohou.
 • A proč u nás najdete Maroko v Batohu?

  S Ivčou spolupracujeme už dlouho. Poprvé jsme spolu mluvili před několika lety a spolupráci nastartovali asi o rok později. Naše bambucké máslo používá do svých exkluzivních másel. A co říct o Maroku v Batohu?

  Zakladatelka Ivča se do Maroka zamilovala hned při první návštěvě a od té doby mu zůstává věrná. Vozí z něj ty nejlepší a nejkvalitnější produkty a za to jsme moc rádi! :)

  Vyzkoušejte si atmosféru marockých lázní. Vyzkoušejte ty nejlepší oleje na pleť i celé tělo a osvěžte se neobvyklými hydroláty. Všechny produkty mají to nejlepší hodnocení a jsem si jistá, že budete nadšení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

S Ivčou spolupracujeme už dlouho. Poprvé jsme spolu mluvili před několika lety a spolupráci nastartovali asi o rok později. Naše bambucké máslo používá do svých exkluzivních másel. A co říct o Maroku v Batohu?

Zakladatelka Ivča se do Maroka zamilovala hned při první návštěvě a od té doby mu zůstává věrná. Vozí z něj ty nejlepší a nejkvalitnější produkty a za to jsme moc rádi! :)

Vyzkoušejte si atmosféru marockých lázní. Vyzkoušejte ty nejlepší oleje na pleť i celé tělo a osvěžte se neobvyklými hydroláty. Všechny produkty mají to nejlepší hodnocení a jsem si jistá, že budete nadšení.